Świąteczne śniadanie seniorów [WIDEO]

1
1097

Życzenia, świąteczny nastrój i wiersze. W Dziennym Domu Senior-Wigor zjedliśmy dzisiaj wielkanocne śniadanie. Na stole nie zabrakło przepięknie podanych potraw.

Oprócz stałych „domowników” w śniadaniu udział wzięli zaproszeni goście. Życzenia złożył seniorom burmistrz Emilian Bera, a świąteczne potrawy pobłogosławił ks. dziekan Dominik Drapiewski. – Jawor ma doskonałe warunki do aktywności seniorów. To zasługa nie tylko władz miasta, ale też pracowników socjalnych – powiedziała nam Krystyna Lasek, prezes świdnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i członek rady ds. polityki senioralnej przy ministrze rodziny i polityki społecznej. Wielkanocne stoły u seniorów były przystrojone wiosennie. Znalazły się na nich jaja, baby i specjalnie przygotowany, pachnący żur z kiełbasą. Dzieci z jaworskich szkół przygotowały program artystyczny, a seniorzy odwdzięczyli się wierszykami.

1 KOMENTARZ

  1. Przy takich “okazjach świątecznych” zawsze pozostaje pytanie – dlaczego tego się nie robi, kiedy w czasie rzeczywistym? Dlaczego wigilia nie jest w wigilię, a wielkanocny żurek na wielkanocne śniadanie? Oficjele (“wadza” świecka i książęca) wolą te prawdziwe święta spędzać ze swoimi bliskimi. A te “okazje świąteczne” to tylko darmowa impreza pod publiczkę. Bo trudno uznać za wielkanocne śniadanie posiłek podawany cztery dni wcześniej. No, chyba że uznamy, że wszystko jest umowne. Wtedy każdy może świętować, kiedy mu się chce. I z kim chce. Biedna ta “wadza” – musi świętować dwa razy.
    Wesołych świąt Wielkiej Nocy życzę wszystkim życzliwym a nieżyczliwym – jeszcze bardziej wesołych. Żeby wiedzieli, że te święta są czasem radości. Nie tej na pokaz. Zwyczajnej – idzie wiosna, spotkanie z bliskimi. I ten spacer. Jest się z czego cieszyć!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię