Tańce ludowe w “Akademii Krasnoludków”

0
475

Z okazji roku Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu Publicznym nr 2 “Akademia Krasnoludków” w Jaworze organizowane są imprezy i uroczystości mające na celu przybliżyć i poszerzyć wiedzę dzieci na temat historii naszego kraju.
Z tej okazji 22 marca br. w przedszkolu gośćmi byli tancerze z Zespołu Ludowego “Kalinka” we Wrocławiu. Artyści odwiedzili przedszkolaków z przygotowanym programem artystyczno – edukacyjnym, podczas którego dzieci poznały polskie tańce ludowe: Poloneza, Mazura, Kujawiaka, Krakowiaka i Oberka. Uczestniczyły w warsztatach tanecznych poznając kroki do Krakowiaka oraz miały okazję obejrzeć stroje szlacheckie i ludowe. Zajęcia te przybliżyły przedszkolakom historię i tradycje regionalne naszego kraju, poszerzyły wiedzę o dorobku kulturalnym, ukazując bogactwo artystyczne w postaci muzyki, tańców i zwyczajów, które tworzyły historię Polski. Takie wydarzenia są doskonałym sposobem budowania postaw patriotycznych i tworzenia więzi oraz przynależności do narodu.
Przedszkolaki były zachwycone barwnymi strojami, muzyką oraz umiejętnościami tanecznymi artystów. Z kolei tancerze wyrazili uznanie dla naszych podopiecznych, gdy dzieci wykonały uczony na zajęciach układ!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię