„Wśród nocnej ciszy” – koncert kolęd

0
301

Kolędy są bez wątpienia tym, co nadaje świętom Bożego Narodzenia wyjątkowy klimat. 30 grudnia o godz. 19 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach można będzie wysłuchać najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek podczas koncertu „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu Violi Brzezińskiej. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Galerii „Rynek 26”.

Viola Brzezińska jest laureatką telewizyjnej „Szansy na sukces” oraz nagrody głównej im. Anny Jantar w konkursie Debiuty na KFPP w Opolu. W 1995 dołączyła do zespołu słynnego musicalu „Metro”, gdzie grała jedną z głównych ról. W roku 1996 wzięła udział w opolskim koncercie „Premiery”, wykonując piosenkę pt. „Szarości me”, którą specjalnie dla niej napisali J. Cygan i P. Rubik. Z teatrem BUFFO współpracowała 6 lat, występując na największych scenach, halach sportowych, koncertowych w całym kraju, a także we Francji. Ma na swoim koncie współpracę z Chrisem de Burgh, Davidem Macdonald, Claudią Koll oraz liderem zespołu The Kelly Family – Paddym Kelly. Ponadto z Krzysztofem Krawczykiem, Piotrem Rubikiem, Robertem Jansonem.
Od 2000 do 2003 roku współpracowała z zespołem Saruel, z którym nagrała cztery płyty. Natomiast przez kolejne trzy lata była solistką zespołu Viola i New Day. W maju 2008 r. ukazała się pierwsza solowa płyta Violi pt. „Przystań”. W 2014 r. ukazała się płyta dedykowana dzieciom „Opowieści z Mądrej Księgi”. W 2012 r. wydała drugą swoją solową płytę „A2”, która wielokrotnie była wybierana płytą tygodnia w różnych rozgłośniach radiowych w Polsce. W 2010 r. wraz ze znakomitym gitarzystą Sławomirem Kosińskim wydała płytę „Wśród nocnej ciszy”. W 2015 roku wydała swoją piątą solową płytę pt. „Classical” z najsłynniejszymi utworami muzyki klasycznej.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Galerii „Rynek 26”.

PODCZAS WYDARZENIA OBOWIĄZUJE AKTUALNY REŻIM SANITARNY.