Tato w mundurze

0
549

W trakcie służby stanowczy, bezwzględni wobec przestępców, z uporem dociekający prawdy, wyciągający konsekwencje wobec tych, którzy na to zasłużyli. W domowym zaciszu natomiast – czuli i opiekuńczy, czasami przymykający oko na przewinienia swoich pociech. Silne ramiona, które na co dzień zatrzymują przestępców, po pracy stwarzają azyl bezpieczeństwa dzieciom, w oczach których są niekwestionowanymi bohaterami. W dniu ich święta – wszystkim tatom w policyjnym mundurze – życzymy spełnienia marzeń.

Ten szczególny dzień, który każdego roku obchodzony jest w Polsce 23 czerwca sprawia, że większość naszych myśli kierowana jest ku nim – ojcom. A takich w policyjnych szeregach nie brakuje. Bez względu na charakter pełnionej służby – w patrolu, w białej czapce, czy przy dochodzeniowych aktach – w oczach dziecka to właśnie tata jest bohaterem. I jak się okazuje nie potrzebna mu do tego peleryna.

W trakcie pełnionej służby całkowicie oddają się swojej pracy, zapewniając bezpieczeństwo innym. Każdy tata policjant ma jednak świadomość, że jego ochrony oczekują nie tylko mieszkańcy, ale i jego najbliżsi, do których wraca po pracy.

Ojcowie w policyjnych mundurach podkreślają, że sukces w służbie cieszy podwójnie, kiedy ma się z kim tą radością dzielić. Funkcjonariusze ci doskonale wiedzą, że ich działania są wzorem nie tylko dla lokalnej społeczności, o której bezpieczeństwo się troszczą. Poczynania policjantów bacznie śledzi ich potomstwo, które już teraz marzy, by w dorosłym świecie iść w ślady ojców.

Bezsprzecznie policyjny zawód jest wymagający, nieprzewidywalny, ale za to ciekawy. Są dni, w których tata wychodzi z domu, kiedy jego pociechy jeszcze śpią, a wraca nocą, gdy one zdążyły już usnąć. Jak podkreślają funkcjonariusze z jaworskiej komendy, chcieliby po prostu z każdej służby wracać bezpiecznie do swoich bliskich.

– Wszystkim ojcom w policyjnym mundurze, w dniu ich święta, w imieniu własnym i kierownictwa jaworskiej policji, życzę spełnienia marzeń oraz szczęśliwych powrotów do domu z każdej służby. Jednocześnie dziękuję za profesjonalne łączenie aktywności zawodowej z licznymi obowiązkami wynikającymi z ojcostwa – takie życzenia złożył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak.

źródło: KPP w Jaworze