Nowi funkcjonariusze jaworskiej policji

0
424

W świetlicy jaworskiej komendy rotę ślubowania wypowiedzieli dwaj policjanci, którzy wstąpili w szeregi Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. Niedługo potem nowi funkcjonariusze rozpoczynają 3-miesięczne szkolenie podstawowe w jednej ze szkół policyjnych. Szkolenie zakończone jest egzaminem, którego pozytywne ukończenie wiąże się z rozpoczęciem prawdziwej służby w policji.
Pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł. insp. Artur Bujak pogratulował policjantom wyboru tak odpowiedzialnej służby. Podkreślił, że służba w policji to trudna misja, pełna zagrożeń oraz nieustannie podejmowanego ryzyka. Wymaga doskonałego przygotowania fizycznego i psychicznego, a przede wszystkim odwagi oraz oddania drugiemu człowiekowi. To poświęcenie i próba charakteru, którą nie każdy jest w stanie przejść. Od zaangażowania poszczególnych policjantów zależy wewnętrzne bezpieczeństwo państwa i jego obywateli. Ci, którzy wybrali tę drogę zawodową, mogą być dumni ze swojej decyzji.
Osoby zainteresowane służbą w policji mogą osobiście dowiedzieć się o zasadach rekrutacji i złożyć dokumenty w Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze w godzinach od 8 do 15.
źródło: KPP w Jaworze