Konkurs „Inwestycja z perspektywą”. Oddaj głos na Polkowice

0
18

Zakup autobusów elektrycznych przez Polkowice to jeden z projektów biorących udział w ogólnopolskim konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Oddaj głos na Polkowice. 

Konkurs  „Inwestycja z perspektywą” został zorganizowany przez Polską Agencje Prasową. Każdy może oddać głos na naszą gminę klikając TUTAJ i wybierając projekt o nazwie „Polkowice liderem elektromobilności”. Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów nagrodzone zostaną statuetką. Celem konkursu jest promocja samorządowych inwestycji unijnych, a także chęć inspirowania innych do podejmowania podobnych inicjatyw.

– Zachęcam wszystkich mieszkańców do oddania głosu na nasz projekt –  mówi Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.  – Dwa lata temu wyznaczyliśmy sobie ambitny cel utworzenia z naszej gminy zielonych płuc Zagłębia Miedziowego. Na ten cel składały się różne priorytety, od rewitalizacji parków po udostępnianie mieszkańcom alternatywnych form komunikacji, takich jak system roweru miejskiego. Ale tym podstawowym filarem jest elektromobilność. Dziewięć nowych, elektrycznych autobusów to skok, który bez wątpienia czyni nas regionalnym liderem w tej dziedzinie – dodaje burmistrz.

Dziewięć zeroemisyjnych autobusów Yutong za ponad 18,8 mln zł gmina Polkowice nabyła w ramach projektu „Zakup autobusów o napędzie elektrycznym dla połączeń miejskich i podmiejskich w gminie Polkowice” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, z którego na ten cel pochodzi prawie 14 mln zł co stanowi 74% całej kwoty.