Bezpłatne szczepienia przeciw grypie

0
29

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat i chcą się zaszczepić przeciw grypie, mogą to zrobić bezpłatnie w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

 

Do tej pory z bezpłatnego szczepienia mogły skorzystać bezpłatnie wybrane grupy populacji. 23 listopada szczepionka przeciwko grypie dostępna jest dla wszystkich dorosłych.

– Pacjenci już dzwonią i pytają się o możliwość zaszczepienia w naszej przychodni. Prowadzimy już zapisy, także każdego zainteresowanego szczepieniem, zachęcamy do kontaktu- mówi Marzena Czarzasta- Omińska, naczelna pielęgniarka w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zadzwonią do PCUZ pod numer telefonu:76 746 08 13. Zapisy na szczepienie prowadzone są od poniedziałku do piątku, od godziny 8 do 14.

Gmina Polkowice zadbała o seniorów, którzy chcieli zaszczepić się przeciwko grypie. Jeszcze przed uruchomieniem rządowego programu, do bezpłatnych szczepień zgłosiło się około 1000 mieszkańców gminy Polkowice powyżej 60 roku życia.