Bezpłatnie na lodowisko w dniu otwarcia

0
53

Czwartego grudnia rusza miejskie lodowisko. Jak co roku w dniu otwarcia wstęp na taflę będzie bezpłatny.

 

Na miłośników łyżwiarstwa czeka zadaszona tafla lodu, która gwarantuje dobrą zabawę bez względu na warunki atmosferyczne. W pierwszym dniu lodowisko będzie czynne od godziny 10 do 20.50. Można wziąć ze sobą łyżwy lub wypożyczyć je na miejscu.

– Nasza wypożyczalnia oferuje nowoczesne łyżwy rentalowe, kaski ochronne oraz bezpłatne zabawki dla dzieci takie jak pingwinek czy miś do nauki jazdy na łyżwach – wyjaśnia Jarosław Łojko, kierownik działu zarządzania obiektami sportowymi. – W naszym obiekcie znajduje się także ogrzewana poczekalnia z podglądem z myślą o opiekunach, którzy nie chcą korzystać ze ślizgawki. Dostępne są ciepłe napoje oraz przekąski. Do dyspozycji klientów są również szafki depozytowe – dodaje.

W tym roku, podobnie jak w poprzednim, ze względu na pandemię, na lodowej ślizgawce przewidziano specjalne środki ostrożności.

– Z uwagi na sytuację epidemiologiczną przed wejściem na obiekt obowiązuje dezynfekcja dłoni. W przestrzeniach poza taflą lodowiska obowiązkowe jest zasłanianie ust i nosa. Jazda na lodzie może się odbywać bez maseczki. Sprzęt wypożyczany na lodowisku będzie dezynfekowany po każdym użyciu. Zwracamy uwagę na zachowanie dystansu społecznego – wyjaśnia Jarosław Łojko, kierownik działu zarządzania obiektami sportowymi.