Kamery w Polkowicach. Na dwóch wjazdach zamontowano znaki pomiaru prędkości

0
13

Kamery rozmieszczone na terenie Polkowic zaczynają nagrywanie. System monitoringu wizyjnego miasta będzie działał w trybie testowym. Wideo będzie przechowywane na serwerach przez 30 dni.

 

Od środy 23 czerwca obraz z szesnastu punktów kamerowych na terenie Polkowic będzie zapisywany na serwerach. Administratorem danych osobowych jest komendant Straży Miejskiej w Polkowicach.

– Dane gromadzone są w celu realizacji ustawowych zadań Straży Miejskiej w Polkowicach, na podstawie artykułu 6. 1 lit. C RODO w związku z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o strażach gminnych (miejskich) z późniejszymi zmianami – mówi komendant Artur Gałuszka. – Materiał testowy będzie przechowywany na serwerach przez trzydzieści dni. – Monitoring jest potrzebny po to, aby ograniczyć akty wandalizmu, kradzieży, przemocy i przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców. Dla przykładu, trudno jest znaleźć sprawcę zniszczeń elementów na placach zabaw czy małej architektury miasta. Monitoring ma nam to ułatwić – dodaje komendant.

Monitoring ma też pomagać służbom mundurowym w sytuacjach kradzieży czy uszkodzeń pojazdów czy choćby kolizji drogowych. Dodatkowym atutem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach na terenie miasta, co można zauważyć już teraz.

– W ramach systemu na dwóch wjazdach do Polkowic zamontowano znaki pomiaru prędkości, które dodatkowo mobilizują kierowców wjeżdżających na teren miasta do zdjęcia nogi z gazu – mówi Roman Przydatek z wydziału informatyki Urzędu Gminy Polkowice, który jest odpowiedzialny za realizację inwestycji. – Aktualnie trwa postępowanie przetargowe na ostatnie elementy systemu monitoringu, w tym na klimatyzację oraz system zasilania awaryjnego serwerowni. Dodatkowo, w ramach przedsięwzięcia na terenie miasta powstanie dziesięć superszybkich hot spotów – dodaje Roman Przydatek.