Groźny wypadek na drodze Jawor-Myślibórz

0
1688

W niedzielę, 20 czerwca w godzinach popołudniowych doszło do groźnego wypadku na drodze Jawor-Myślibórz. Samochód osobowy z niewiadomych przyczyn uderzył w drzewo. Na miejsce niezwłocznie skierowano strażaków z JRG Jawor oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Męcince. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

Jak okazało się na miejscu zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób zakleszczonych w pojeździe. U jednej z nich doszło do zatrzymanie krążenia. Ratownicy medyczni po przybyciu na miejsce zdarzenia niezwłocznie podjęli czynności ratunkowe. Finalne mężczyźnie udało się przywrócić krążenie krwi w organizmie.

Kierujący akcją podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik 13. Po wylądowaniu śmigłowca osobę w ciężkim stanie przekazano pod opiekę śmigłowca, z którą udała się do szpitala. Natomiast na miejscu pracowały jeszcze trzy zespoły ratownictwa medycznego – Pogotowie Ratunkowe w Legnicy. Kolejnych dwóch rannych mężczyzn także przetransportowano ambulansami do szpitala. Przyczyny tego tragicznego zdarzenia bada jaworska policja.

Na miejscu pracowały jednostki: JRG Jawor, Ochotnicza Straż Pożarna w Męcince, Pogotowie Ratunkowe w Legnicy, Ratownik 13 Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz KPP Jawor.

źródło i fot.: Jawor998