Jaworskie policjantki świętowały Dzień Matki

0
684

Kobiety, które na co dzień pracują w służbach mundurowych, w tym i jaworskie funkcjonariuszki, usłyszały 26 maja życzenia z okazji Dnia Matki. W Komendzie Powiatowej Policji w Jaworze pracuje aktualnie 12 mundurowych mam. Wszystkim mamom policjantkom, i tym na emeryturze czy w służbie cywilnej, z okazji ich święta, należą się więc najserdeczniejsze życzenia.
MAMA to ktoś, kto potrafi wspaniale łączyć obowiązki rodzinne i zawodowe – czasem takie, które wydają się niemożliwe do połączenia. MAMA to ktoś, kto w trudnej sytuacji potrafi znaleźć drogę wyjścia, a przynajmniej walczy do końca, żeby tę drogę odszukać. Łączenie roli mamy z pełnieniem służby w Policji, której czas nie jest tak uporządkowany, jak w większości przypadków cywilnej pracy, wcale nie jest łatwe. Nie ma chyba takiej mamy policjantki, która choć raz nie pomyślałaby o tym, że może pójść do służby… i już z niej nie wrócić. Co wtedy stanie się z jej dzieckiem? Mamy policjantki, tak jak ich koledzy – przeprowadzają przecież interwencje, zabezpieczają imprezy masowe, negocjują z niebezpiecznymi osobami czy zatrzymują groźnych przestępców. Służba w Policji to praca trudna i wymagająca poświęceń, często kosztem własnej rodziny i dzieci.
– Praca w Policji i bycie mamą trojaczków jest to jedno z najtrudniejszych zadań, bo wymaga ode mnie wielu wyrzeczeń oraz poświęcenia. Zwłaszcza teraz w dobie pandemii, kiedy zmęczona wracam do domu po pracy i chciałabym po prostu odpocząć, ale przecież muszę dzieciom poświęcić czas przy odrabianiu e-lekcji – powiedziała mł. asp. Magdalena Sokołowska.
– W dniu Waszego Święta, w imieniu własnym i kierownictwa jaworskiej Policji, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia wszelkiej radości i pomyślności. Jednocześnie dziękuję Wam za profesjonalne łączenie aktywności zawodowej z licznymi obowiązkami wynikającymi z macierzyństwa – takie życzenia na ręce wszystkich mam pracujących w jaworskiej komendzie złożył p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze mł.insp. Artur Bujak wraz z p.o. I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Jaworze podinsp. Przemysławem Siwiakiem.
źródło: KPP w Jaworze