Nietrzeźwy kierowca ciężarówki wpadł w ręce dzielnicowych

0
356

Blisko dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który niefortunnie „zaparkował” pojazd, blokując tym samym zjazd z autostrady A-4. 40-letni mieszkaniec Gostynina twierdził, że jego auto uległo awarii. Mężczyzna nie uniknie kary dzięki natychmiastowej reakcji świadka, który chciał pomóc kierowcy przestawić samochód w bezpieczne miejsce, jednak gdy wyczuł od niego alkohol – natychmiast zaalarmował służby.
Sytuacja miała miejsce w niedzielę, 23 maja br. w Wądrożu Wielkim. Krótko po godzinie 19 na stanowisko kierowania jaworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o blokującym zjazd z autostrady A-4 samochodzie ciężarowym, którego kierujący prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Na miejsce natychmiast udał się patrol dzielnicowych. Policjanci ustalili, że zgłaszający widział, jak kierowca ciężarowego Renault zjeżdżając z autostrady całą szerokością drogi, zatrzymuje swój samochód w taki sposób, że utrudnia on innym kierowcom poruszanie się tym odcinkiem. Świadek zdarzenia początkowo chciał pomóc mężczyźnie przestawić auto w bezpieczne miejsce, gdyż ten tłumaczył się, że jego samochód uległ awarii. Jednak kiedy w rozmowie wyczuł od kierującego silną woń alkoholu, natychmiast zaalarmował mundurowych.
Kierowcą ciężarowego Renault okazał się 40-latek, który faktycznie był pijany, co potwierdzono sprawdzając go alkomatem, który wykazał w organizmie kontrolowanego blisko 2 promile alkoholu. Mieszkaniec Gostynina stracił prawo jazdy, a auto, którym się przemieszczał, odholowano na strzeżony parking. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, do którego przyznał się, jednak odmówił składania wyjaśnień. Sprawcy grożą teraz nawet 2 lata pozbawienia wolności.
Jaworska policja przypomina! Wsiadając za kierownicę po alkoholu z pewnością w końcu wpadniesz w ręce policjantów, ale wcześniej możesz stać się przyczyną czyjejś tragedii. Należy mieć świadomość, że prowadząc jakikolwiek pojazd mechaniczny, bierzemy na siebie odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoje i innych, często naszych bliskich. Nie warto ryzykować, bądź odpowiedzialnym i zawsze trzeźwym kierowcą!
źródło: KPP w Jaworze