Czarodziejskie słowa przedszkolaków

0
238

Już od 4 lat w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Jaworze organizowany jest Konkurs Recytatorski dla dzieci przedszkolnych. W tym roku 9.12.2020 odbył się również, tym razem zdalnie pt. „Czarodziejskie słowa: proszę, przepraszam, dziękuję ”. Koordynatorem była psycholog Ewa Suchecka.Główny cel konkursu to: wychowanie do wartości, kształtowanie postaw i respektowanie norm społecznych, czyli realizacja kierunkowej polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2020/2021.
W bieżącym roku sytuacja zmusiła placówki oświatowe do pracy zdalnej, dlatego konkurs odbył się w tej formie. Nagrane filmiki z recytacją wiersza rodzice i nauczyciele przesyłali na adres e-mail PORE.
W konkursie wzięło udział 20 placówek Powiatu Jaworskiego, a także rodzice z dziećmi indywidualnie. Zgłoszonych zostało 113 dzieci w wieku od 2 do 8 lat i wszystkie występy zostały wyróżnione!
Odbiór nagród zaplanowano od 18.12.2020. Nagrody: gry planszowe, puzzle, klocki lego, układanki, gry i zabawki edukacyjne, pomoce do zajęć, ufundowali: Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej – Elżbieta Witek, Aneta Kucharzyk – Starosta Powiatu Jaworskiego, ZNP – oddział Jawor, Hurtownia „Beta”. Ofiarodawcom gorąco podziękowano.
Optymistyczne jest to, że epidemia nie osłabiła chęci do działania. Świadczy o tym pokaźna liczba przesłanych filmików, które jurorki musiały obejrzeć i wybrać. To było bardzo trudne zadanie. W rezultacie wszystkie prace zostały wyróżnione.