Mapa Legend Bolkowa już jest

0
417

Bogato ilustrowana Mapa Legend Bolkowa, autorstwa Pawła Zycha – ilustratora i twórcy komiksów – już jest dostępna. Mapę będziemy mogli podziwiać na ulicy Niepodległości oraz na parkingu przy Zamku w Bolkowie. Wersja papierowa dostępna jest w Urzędzie Miejskim.

Autor nie tylko przytacza niesamowite opowieści z naszego regionu, lecz przenosi je na mapę, odwzorowując place, uliczki, zabytkowe budowle, zapomniane ruiny i parkowe alejki, w których spotkać można postacie z miejscowych legend, przekazywanych z dziada pradziada. Podczas tej pasjonującej wizualnej wycieczki zwiedzimy zamek zamieszkały przez białą damę, spotykamy duchy rycerzy oraz rozbójników, czarownice, upiory, a nawet wampiry.

Mapa ma na celu pokazanie, jak gmina Bolków pełna jest niesamowitych miejsc, z których każde warte jest poznania i zobaczenia przez turystów. Ciekawostką jest fakt, że legendy oraz część mapy można znaleźć w ATLASIE LEGENED, który otwiera nowy cykl poświęcony polskim podaniom autorstwa Pawła Zycha (wydanym w 2020 roku).

Prace Pawła Zycha można było zobaczyć na łamach takich czasopism jak: „Lampa”, „Spirou” czy „Argh!”. Pan Paweł współpracuje również z miesięcznikiem „Focus Historia”. W 2012 roku ukazał się jego pierwszy leksykon o demonologii słowiańskiej – „Bestiariusz Słowiański”.

Mapa jest dopiero początkiem koncepcji na wykorzystanie legend do promocji gminy Bolków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię