Zapisy na szczepienie przeciw COVID-19

0
70

W Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych prowadzone będą szczepienia przeciwko koronawirusowi. Rejestracja ma ruszyć 15 stycznia. Można będzie zapisać się  online i telefonicznie.

15 stycznia ruszą zapisy na szczepienia przeciw COVID-19.  W Polkowicach  szczepienia prowadzone będą w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.  Rejestracja na szczepienia prowadzona będzie na kilka sposobów. Można będzie zapisać się  online i telefonicznie. Będzie można też zgłosić chęć szczepienia u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta. Następnie trzeba będzie się zgłosić do punktu szczepień, gdzie przed podaniem dawki przeprowadzona zostanie kwalifikacja lekarska. Po 21 dniach trzeba będzie powtórzyć szczepienie – bez ponownej rejestracji.

– Jesteśmy gotowi na to, by szczepić polkowiczan, ale o tym, kiedy to się wydarzy, będziemy informować na bieżąco. Póki co czekamy na szczepionki – mówi Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

– Ten temat traktuję priorytetowo, gdyż dotyczy on zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy – mówi  Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic.

Szczepienia zostały podzielone na etapy. Jako pierwsi zaszczepieni zostaną medycy i osoby z tzw. grupy zero, czyli pracownicy domów pomocy społecznej i ośrodków pomocy społecznej. Szczepieni są także pracownicy administracji w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno- epidemiologicznych. Rząd zapowiada, że niedługo rozpocznie się szczepienie osób z tzw. etapu pierwszego, czyli pensjonariuszy domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, służb mundurowych i osób powyżej 60. roku życia – w kolejności od najstarszych.

Drugi etap zakłada szczepienia osób poniżej 60. roku życia, które mają choroby przewlekłe, albo są w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia. Szczepione będą również osoby, które bezpośrednio zapewniają funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i są narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

W trzecim etapie rozpocznie się szczepienie przedsiębiorców i pracowników sektorów, które zostały zamknięte z uwagi na panującą pandemię oraz pozostałych dorosłych.

Więcej informacji znajduje się na stronie gov.pl/szczepimysie oraz pod numerem telefonu 989 –  Rządowej Infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19.