Ferie z JOKiem

0
427

Ferie w domu nie muszą być nudne! Jaworski Ośrodek Kultury zaprasza na tydzień bajkowej zabawy i nauki na swoim profilu FB. Uczestnicy wkroczą w świat Pana Kleksa. Ferie online to aż 4 godziny zajęć każdego dnia z przerwami, gdzie na najmłodszych i tych starszych czekają bajkowe animacje, warsztaty wokalne i teatralne, zajęcia ruchowe i ciekawe eksperymenty.

Wstęp na e-ferie jest bezpłatny. Wystarczy wejść w link do zajęć prowadzonych na żywo. Pierwsze zajęcia już 11 stycznia o godzinie 9. Link do zajęć na żywo udostępniony będzie także na stronie www.jok.jawor.pl

Poniedziałek 11.01 Z KULTURĄ ZA PAN KLEKS

* 9:00-9:45 W pierwszym dniu e-ferii dzieci zapoznają się z Profesorem Kleksem i planem całego tygodnia. Poznają Bajkę i zasady w niej panujące, dowiedzą się kim jest Bebok, który regularnie płata w Bajce Figle.

*10:00-10:45 Skoro Bebok jest już z nami to czas na zabawy aktywizujące, dzięki którym każde dziecko wstanie z kanapy. Będzie dużo ruchu, dużo naśladowania, pokazywania i pomysłowości.

* 11:00-11:45 „Kreatywna Bajka” – bajkowe postacie zabierają dzieci w świat wyobraźni. Zapoznanie się z dziedzinami kultury i sztuki, rozpoznawanie ich w quizie i zagadkach.

* 12:00-13:00 Na koniec dnia warsztaty teatralno-aktorskie z samym Profesorem Kleksem. Ćwiczenie dykcji, praca nad głosem i nabieranie pewności siebie w wystąpieniach przed grupą rówieśników oraz wspólne tworzenie kukiełek i pacynek.

Wtorek 12.01 PODRÓŻE PANA KLEKSA

* 9:00-9:45 Wybierzemy się w ślad za Profesorem Kleksem w podróż dookoła świata. Poznamy zwyczaje panujące w innych krajach i zabawimy się w zgadywanie.

* 10:00-10:45 Królowa Aba zaprosi na warsztaty wokalne z piosenkami z „Akademii Pana Kleksa”, po wspólnym rozśpiewaniu i ćwiczeniach dykcyjnych, zachęci dzieci do wspólnego śpiewania z dużą ilością tańca.

* 11:00-11:45 Animacje tego dnia skupią się wokół tematu geografii i poznawania kultur i zwierząt mieszkających na każdym kontynencie. Będziemy poznawać ich zwyczaje i je naśladować.

* 12:00-13:00 Podczas pokazów Doktor Paj-Chi-Wo „Ciepło/zimno” zabierze uczestników do tajemniczego pokoju temperatur. Ukazując różnice pomiędzy stanami skupienia, przeprowadzi eksperymenty o tajemniczych nazwach, jak na przykład „Lodowy trik”.

Środa 13.01 W KRAINIE SZPAKA MATEUSZA

* 9:00-9:45 W środę wybierzemy się do Krainy Szpaka Mateusza, gdzie nasi animatorzy zaproponują szereg animacji związanych z przygodami tego mądrego ptaka.

* 10:00-10:45 Poprzez zabawy wprowadzimy dzieci do świata ptaków-dziwaków, zapraszając na warsztaty przyrodnicze. Poznamy ptaki żyjące w Ostatnim Rezerwacie Przyrody, ich cechy charakterystyczne, posłuchamy śpiewu naszych latających przyjaciół.

* 11:00-11:45 Przy Centralnym Drzewie przeprowadzimy zabawę aktywizującą, wzbogacającą słownictwo i rozwijającą inwencję twórczą. To będzie wyjątkowa lekcja ekologii.

* 12:00-13:00 Na koniec dnia Doktor Paj-Chi-Wo zabierze nas do świata gwiazd. Z pomocą programu Stellarium, imitującego sztuczne niebo w czasie rzeczywistym poznamy Gwiezdne ZOO.

Czwartek 14.01 ALE KOSMOS!

* 9:00-9:45 Ale kosmos! Interaktywna i multimedialna część Bajki Pana Kleksa pomoże nam we wprowadzeniu dzieci do świata gwiazd. Układ słoneczny nie będzie miał przed nami tajemnic. Przypomnimy sobie cechy charakterystyczne planet poprzez zabawę naśladowczą.

* 10:00-10:45 Czy znacie jakieś wiersze, w których pojawia się temat kosmosu? Po każdej aktywnej zabawie, czas na chwilę wyciszenia. Bajkowe opowieści rozwiną wyobraźnię, pozwolą na relaks.

* 11:00-11:45 Animatorzy zaproponują aktywne zabawy animacyjne wokół tematu kosmosu.

* 12:00-13:00 Na koniec dnia Wielki Elektronik przedstawi wyjątkowe udomowione organizmy – drożdże. Za pomocą eksperymentów z pogranicza chemii i fizyki, zbada je i pokaże ich cechy charakterystyczne.

Piątek 15.01 BAJARZE Z BAJDOCJI

* 9:00-9:45 W Bajdocji mieszkają bajarze. Czy każdy z nas może nim zostać? Zapraszamy na spotkanie z autorką bajki dla dzieci, która opowie nam o procesie twórczym i zachęci do tworzenia własnych historii.

* 10:00-10:45 Jakie sprawności musi posiadać uczeń Akademii? Podsumujmy nasze e-ferie, sprawdźmy czego się razem nauczyliśmy podczas wspólnej zabawy.

* 11:00-11:45 Aktywne słuchanie to ważna umiejętność. Skupiając uwagę na muzyce, za pomocą animacji, sprawdzimy słuch, będziemy ćwiczyć balansowanie ciałem, rozruszamy się i zaśpiewamy wspólnie z Agnieszką zaproponowane przez uczestników piosenki.

* 12:00-13:00 Finałem spotkań będą pokazy Wielkiego Elektronika. „Fizyka w nauce i w domu” to wybuchowe eksperymenty, dzięki którym poznamy właściwości produktów obecnych w każdej kuchni.

źródło: JOK