Na Nowy Rok nowy rozkład jazdy

0
399

W Gminie Męcinka wszyscy uczniowie szkół podstawowych, a także przedszkolaki mają zapewniony dowóz do placówek edukacyjnych znajdujących się na terenie gminy. Wójt Gminy Męcinka podpisał umowę na realizację tych dowozów w 2021 r. z przewoźnikiem PKS Kamienna Góra.

– Umowa, którą wraz z prezesem PKS p. Konradem Karmelitą podpisaliśmy dotyczy gminnej komunikacji publicznej obejmującej dowozy szkolne. Z komunikacji tej mogą również korzystać uczniowie dojeżdżający do szkół ponadpodstawowych w Jaworze oraz inni mieszkańcy. Podczas naszego spotkania przedstawiłem potrzeby społeczne mieszkańców naszej gminy w zakresie komunikacji publicznej z Legnicą, Złotoryją i Jaworem aby wypracować systemowe rozwiązanie tego problemu – informuje wójt Mirosław Brzozowski.
Dowozy dzieci do placówek edukacyjnych na terenie gminy finansowane są z budżetu Gminy Męcinka w kwocie ponad 300 tys. zł rocznie, co stanowi ok. 50% całkowitego kosztu biletów. Pozostała część pokryta jest ze środków samorządu Województwa Dolnośląskiego.
fot. UG Męcinka

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię