Nowy autobus już na ulicach

0
575

Ponad 12 metrowy, niskopodłogowy, pachnący nowością autobus marki Mercedes Conecto wyjechał na ulice Jawora. To prezent dla mieszkańców na Gwiazdkę, który zasili bezpłatną miejską komunikację publiczną.

– Utworzenie bezpłatnej komunikacji w Jaworze to pomysł odważny, ale dziś nie mam wątpliwości – bardzo potrzebny. Z linii nr 1 licznie korzystają mieszkańcy miasta i już chyba nikt nie wyobraża sobie Jawora bez komunikacji miejskiej. Stąd decyzja o zakupie kolejnego i to całkiem nowego pojazdu z okazji trzeciej rocznicy funkcjonowania komunikacji w mieście. W 2019 roku z komunikacji skorzystało szacunkowo 200 tysięcy pasażerów.

Oddaję w ręce Jaworzan nowoczesny, spełniające wszelkie standardy europejskie autobus, który zastąpi jeden z używanych do tej pory pojazdów. Po trzech latach funkcjonowania bezpłatnej komunikacji miejskiej mogę powiedzieć, że jej utworzenie było dobrą inwestycją, ułatwiającą codzienne życie mieszkańców w różnym wieku. Komunikację tworzyłem od zera, dlatego każdy krok na przód jest powodem do dumy – podkreśla burmistrz Emilian Bera.

– Jawor się rozwija i chcemy, aby był przyjazny dla ludzi. Komunikacja miejska została uruchomiona po to, by jaworzanie, którzy mają trudności z codziennym dojazdem do miejsc pracy, nauki, ośrodków zdrowia czy instytucji miejskich mogli podróżować łatwiej i bezpieczniej, a od dzisiaj będą podróżować także bardziej komfortowo – dodaje burmistrz.

O komfort podróżujących zadba fabrycznie nowy, niskopodłogowy, trzydrzwiowy autobus marki Mercedes. Długość autobusu to ponad 12 m, a jego rok produkcji to 2020. W sumie autobus będzie mógł przewieźć jednorazowo prawie 100 pasażerów. Ilość miejsc siedzących wynosi 26, a stojących 69.

Przypomnijmy: pierwsza w historii bezpłatna komunikacja miejska w Jaworze została utworzona dokładnie 3 lata temu. Na początek miejską flotę stanowiły dwa, używane 10 m autobusy marki MAN. Zaplanowana trasa nr 1 miała połączyć dwa krańce miasta i przecinać jego centrum. Operatorem transportu publicznego w gminie jest miejska spółka „Inwestycje”. Wykorzystując potencjał spółki, nie tworząc dodatkowej i tym samej nie mnożąc kosztów, burmistrz Emilian Bera stworzył bezpłatną komunikację miejską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię