Jechał „na zakazie”

0
838

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat może grozić 23-latkowi podejrzanemu o krótkotrwałe użycie pojazdu. Mężczyzna pomimo prawomocnie orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, odjechał z posesji autem właścicielki bez jej wiedzy i zgody. Jak się okazało 23-latek jeszcze czterokrotnie jeździł samochodem „na zakazie” oraz pomimo cofniętych uprawnień. Sprawca usłyszał już zarzuty. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z Jawora zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu jaworskiego podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu swojej matki. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna wykorzystał nieuwagę właścicielki pojazdu, bez jej zgody i wiedzy zabrał z domu kluczyki, a następnie odjechał jej autem z terenu posesji. Kiedy kobieta zorientowała się, że jej samochodu nie ma przed domem, powiadomiła o tym fakcie dyżurnego jaworskiej policji. W trakcie wykonywanych czynności z zatrzymanym okazało się, że decyzją jaworskiego starosty mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, a także posiada aktualny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych orzeczony przez jaworski sąd.
Pomimo tej sytuacji 23-latek nie zrezygnował jednak z dalszej jazdy samochodem. Mężczyzna jeszcze cztery razy „wpadł w ręce” jaworskich mundurowych podczas kierowania autem.
Sprawca usłyszał nie tylko zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, za który może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Podejrzanemu ogłoszono także 5 zarzutów dotyczących kierowania pojazdem „na zakazie” oraz niestosowanie się do decyzji jaworskiego starosty.
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska