Kuziennicza i Lubińska w remoncie

0
568

Prace idą pełną parą. Powodują pewne utrudnienia w ruchu, ale systematyczny postęp robót napawa nadzieją, że zgodnie z umową wykonawca upora się z inwestycją do końca roku.
Jest coraz wyraźniejszy zarys przyszłej drogi od skrzyżowania ul. Narutowicza z ul. Lubińską i dalej kawałek ul. Kuzienniczej. Mają być chodniki, ścieżka rowerowa, zjazdy, wzmocniona konstrukcja jezdni, poszerzony pas ruchu, odwodnienie. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy. Łączna długość remontowanego odcinka to prawie 400 metrów (od skrzyżowania z ul. Narutowicza do początku parkingu przy cmentarzu komunalnym).
Odnowiona zostanie nie tylko nawierzchnia jezdni, ale również po obydwu stronach wybudowane zostaną chodniki. To z pewnością poprawi bezpieczeństwo pieszych i ucieszy osoby odwiedzające jaworski cmentarz. Wykonane zostanie również odwodnienie, tj. kanalizacja deszczowa. Inwestycja ta jest jednym z etapów zaprojektowanych do wykonania i realizowana jest przez Powiat Jaworski w porozumieniu z Dolnośląską Służbą Dróg i Kolei we Wrocławiu. Jej wartość to niemal 1,6 mln zł, które dzięki pozyskanej przez powiat dotacji zostaną sfinansowane w 100% z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Wykonawcą zadania jest firma Masy Polskie z Lubina. Wcześniej, bo w czerwcu br. wykonano remont odcinka ul. Kuzienniczej między ul. Ptasią do skrzyżowania z ul. Żwirową. Zadanie zrealizowała Gmina Jawor. Wtedy i obecnie są utrudnienia w ruchu, ale droga nie jest zamknięta, a wykonawcy i inwestorzy proszą o wyrozumiałość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię