Przy ulicy Ociosowej w Polkowicach powstanie PSZOK

0
156

Siedem osiedlowych Punktów Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK-ów) powstanie przy ulicy Ociosowej na osiedlu Gwarków. Budowa pierwszego z nich ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Pojemniki od odpady zmieszane przy ulicy Ociosowej są od pewnego czasu, teraz pojawią się podobne – na papier, plastik i szkło, zastępując plastikowe kubły stojące w wiatach. W komplecie będą też pojemniki na odpady BIO. Przypomnijmy, że o realizację tego projektu wnioskowała radna Mariola Kośmider z klubu Porozumienie dla Mieszkańców Polkowic.

– Cieszę się, że takie PSZOK-i, jakie są w całym mieście będą również przy ulicy Ociosowej, co pozwoli na bardziej ekologiczne segregowanie odpadów – mówi radna Mariola Kośmider.– Teren wokół pojemników zostanie utwardzony, będą nowe nasadzenia roślin.

– Wierzę w to, że wymiana starych śmietników na nowe poprawi segregację odpadów w tym rejonie osiedla – dodaje radny Tomasz Szulc z klubu Lepsze Polkowice. – Pojawią się także nasadzenia nowej roślinności, która odgrodzi PSZOK-i od zabudowań mieszkalnych. Musimy jednak pamiętać o tym, że porządek zależy od nas samych. Dlatego apeluję do mieszkańców o mądre gospodarowanie odpadami – dodaje radny.

Inwestycja przy ulicy Ociosowej realizowana jest przez Związek Gmin Zagłębia Miedziowego, w ramach dotacji udzielonej przez gminę Polkowice. Prace mają potrwać od 23 listopada do 16 grudnia. W tym czasie będą utrudnienia w ruchu polegające na zwężeniu jezdni.