Jubileusz Ośrodka Wsparcia

0
755

16 października 2020 r. w Ośrodku Wsparcia „Pod Zielonym Dębem” w Jaworze odbyło się spotkanie pracowników oraz uczestników w związku z obchodami jubileuszu 15-lecia powstania Ośrodka Wsparcia. Niestety z przyczyn obecnej sytuacji epidemiologicznej oraz mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników spotkanie obyło się w małym gronie, ale nie zabrakło smacznych ciast, uroczystego obiadu oraz przepysznego tortu, który został przekazany w prezencie od Zarządu Powiatu Jaworskiego.

Pani kierownik odczytała list gratulacyjny przekazany przez Anetę Kucharzyk Starostę Powiatu Jaworskiego, która choć w taki sposób chciała się z nami łączyć w obchody tak dostojnego jubileuszu. Były piękne wspomnienia oraz wiele radosnych i wzruszających momentów. Niejeden z nas uronił łezkę. Terapeuci przygotowali film, w którym przedstawiono kilka wspomnień z okresu 15 lat istnienia naszej placówki. Niespodzianką był duet Kamila i Przemka, którzy cudownie zaśpiewali dla kierownik Katarzyny Trapowskiej. Wzruszenia malowały się na twarzy, a z oczy płynęły łzy – łzy szczęścia. Oczywiście nie zabrakło dyplomów, podziękowań i upominków zarówno dla uczestników, jak i całej kadry pracującej w Ośrodku.

Ośrodek Wsparcia „Pod Zielonym Dębem” w Jaworze jest miejscem, w którym osoby niepełnosprawne objęte są pomocą i wsparciem z zakresu rehabilitacji społecznej. Jest miejscem, gdzie ich indywidualność jest ich wartością nie problemem społecznym. To tutaj przez 15 lat pracownicy Ośrodka spędzają tysiące godzin z uczestnikami prowadząc terapię, a także milion chwil podczas wspólnych spędzonych spotkań angażujących społecznie naszych uczestników. Jest to miejsce, w którym przez 15 lat każdy z nas wmurował kawałek siebie, swoją indywidualność tworząc przyjazny i silny oraz oparty na zaufaniu i zrozumieniu Dom.

Wszystkim pracownikom i wszystkim tym, którzy aktywnie uczestniczyli w działalność naszego Ośrodka pragnę podziękować i pogratulować postawy i zaangażowania. Naszym uczestnikom i ich rodzinom dziękuję za zaufanie, jakim nas obdarzyli oraz za wsparcie, które od nich dostajemy każdego dnia. Niech wszystkie sukcesy pracowników oraz uczestników będą bodźcem do dalszego działania.

Katarzyna Trapowska

Kierownik Ośrodka Wsparcia „Pod Zielonym Dębem” w Jaworze

fot. Powiat Jaworski