Dożynki Gminy Mściwojów

0
702

W tym roku Dożynki Gminy Mściwojów, ze względu na panującą pandemię, miały zupełnie inny niż zawsze charakter. W okrojonym ale bardzo podniosłym wymiarze, w kościele w Mściwojowie rolnicy, mieszkańcy, radni, sołtysi oraz władze samorządowe spotkali się by, zgodnie ze staropolską tradycją, oddać dziękczynienie za zebrane plony i udane żniwa.

Dziękczynna Msza Dożynkowa za plony odprawiona pod przewodnictwem ks. Dziekana Dominika Drapiewskiego wspólnie z proboszczami parafii z terenu naszej gminy: ks. Wiktorem Juchiewiczem, ks. Waldemarem Hawrylewiczem i ks. Ryszardem Wołowskim, była podziękowaniem wszystkim rolnikom za trud ich pracy na roli. Współorganizatorami dożynek były panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mściwojowie, które uplotły piękny wieniec, wraz sołtysem wsi Sewerynem Mazurem oraz Przewodniczącym RG Tomaszem Siczkiem i Wiceprzewodniczącym RG Waldemarem Tłusty. Natomiast starostami dożynek było rolnicze małżeństwo Renata i Tomasz Myjak.

Serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza Wiktora Juchiewicza za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej uroczystości i uczestnictwo w niej.

(UGM)