Sprzątamy swój kawałek Polski

0
725

Jak co roku, w trzecim tygodniu września, uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska”, która odbyła się już po raz 27. Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmiało: PLASTIK? REZYGNUJĘ. REDUKUJĘ. SEGREGUJĘ.

W klasie 1b i 3b odbyły się przygotowane przez wychowawczynie lekcje tematyczne. Dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat śmieci, ich segregacji i recyklingu, podczas których oglądały, m.in. krótkie animacje i filmy, rozwiązywały quizy oraz wykonywały odpadowe żółwiki. Uczniowie klas: 3s, 5a, 6c, 6s i 7d wraz z nauczycielami podjęli aktywne działania na rzecz poszanowania środowiska porządkując teren Parku Miejskiego w Jaworze, ulice: Armii Krajowej, Wrocławską i Aleję Dębową oraz ścieżkę rowerową prowadzącą do Myśliborza. Prowadziliśmy selektywną zbiórkę odpadów, a także wyszukiwaliśmy i w miarę możliwości usuwaliśmy dzikie wysypiska. Przyświecał nam ten sam cel – zadbać o nasz dom – naszą Ziemię.

W tym roku udało się wspólnie zebrać 25 dużych (120 l) worków z różnymi odpadami. Cieszymy się, że dzięki podjętym przez nas działaniom, mogliśmy zmniejszyć choć trochę negatywny wpływ człowieka na środowisko i sprawić, by mała cząstka naszego miasta stała się bardziej czysta.

Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i nauczycielom za duże zaangażowanie i udział w akcji oraz osobom, które pomogły w organizacji tego przedsięwzięcia.

Koordynator szkolnej akcji:

Beata Zaim