Zakochana para w rękach policji

0
1215

W Stalowej Woli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze oraz Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali na podstawie wydanych listów gończych parę, która ukrywała się przed organami ścigania. Najbliższe lata zakochani spędzą za więziennymi kratami.

Kobieta poszukiwana była na podstawie dwóch listów gończych i do odbycia miała karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Ponadto, grozi jej 5 lat więzienia, ponieważ podejrzewana jest o pobicie przy użyciu kija baseballowego małoletniej dziewczyny i kradzież jej karty bankomatowej. Poszukiwana zmuszała też groźbą pokrzywdzoną do zmiany zeznań. Na domiar złego 26-latka związała się z innym przestępcą – 26-letnim mężczyzną. Jaworska komenda poszukiwała go na podstawie listu gończego za oszustwo kredytowe.

Poszukiwana para wyjechała z Jawora na drugi koniec Polski. 26-latkowie zmienili swoje dane osobowe, a nawet wygląd. W sprawę włączyli się „wrocławscy łowcy głów”. Przy współpracy z jaworskimi kryminalnymi ustalono, że zakochani przenieśli się do Stalowej Woli, gdzie prowadzą swobodne życie, unikając odpowiedzialności karnej.

Kilka dni temu Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wspólnie z policjantami Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu namierzyli poszukiwanych na jednym ze stalowskich osiedli. Zatrzymali zaskoczoną parę, która zupełnie nie spodziewała się, że policjanci znajdą ich tak daleko od domu.

Kobieta na 1 rok i 8 miesięcy trafiła już do więzienia. Z kolei jej partner w celi zakładu karnego spędzi najbliższe pół roku.

Źródło: KWP we Wrocławiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię