Bezpieczna droga do szkoły

0
349

Wraz z pierwszym dzwonkiem w szkołach jaworscy policjanci w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” biorą udział w spotkaniach z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas prowadzonych pogadanek funkcjonariusze przekazują informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, na której dzieci występują w rolach pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Mundurowi spotkali się z uczniami II klasy szkoły w Piotrowicach.
Dzieci docierają do szkoły różnymi sposobami – pieszo, rowerem, samochodem lub autobusem. Każdy jest dobry, kiedy jest bezpieczny. Warto zaznaczyć, że pierwsze tygodnie w szkole są bardzo szczególne. Dzieci są jeszcze rozkojarzone wakacjami. Trzeba pamiętać też o tym, że nasze pociechy, szczególnie te młodsze nie mają świadomości zagrożeń. Niekiedy są tak zajęte rozmową z kolegami, że potrafią wejść nagle na jezdnię.
Dlatego w ramach akcji “Bezpieczna droga do szkoły” jaworscy policjanci od początku września prowadzą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci. Tym razem, w ramach ogólnopolskiej akcji policjanci zawitali do szkoły podstawowej w Piotrowicach. Uczniowie klasy II z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach o bezpieczeństwie na drodze. Prowadzący spotkanie funkcjonariusz starał się wyrobić wśród nich m.in. nawyk zapinania pasów, noszenia odblasków, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych i na zielonym świetle, czy poruszania się właściwą stroną drogi, kiedy nie ma chodnika. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych było spotkanie maskotką dolnośląskiej Policji – Komisarzem Lwem, który uczył dzieci poprawnego przejścia przez jezdnię i opowiedział o zagrożeniach, jakie mogą je spotkać w drodze do i ze szkoły.
Mundurowi podczas “Bezpiecznej drogi do szkoły” przypomnieli również podstawowe informacje dotyczące używania elementów odblaskowych przez pieszych. W sposób obrazowy przekonywali najmłodszych, że warto być widocznym na drodze po zmroku i tłumaczyli, dlaczego należy obowiązkowo nosić odblaski poza obszarem zabudowanym, kiedy po zmierzchu wracamy do domu idąc drogą, gdzie nie ma chodników i wyznaczonych ścieżek dla pieszych.
w/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska

 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię