Uczniowie wrócili do szkoły

0
359

Poprzedni rok szkolny żegnano pustymi krzesłami, nowy – rozpoczęty w ubiegłym tygodniu – witano skromnie, ale ochoczo. Po wielu miesiącach przerwy od nauki stacjonarnej, uczniowie wrócili w szkolne mury i wyraźnie (jak nigdy dotąd) było widać radość na ich twarzach.
Uroczystość powitania roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wiadrowie rozpoczęła się odsłuchaniem hymnu państwowego, następnie miał miejsce odczyt upamiętniający wybuch II wojny światowej, później głos zabrał dyrektor (wyjaśniając jak będzie wyglądała nauka w czasie epidemii). Kolejnym elementem spotkania było pasowanie pierwszoklasistów, którzy złożyli uczniowską przysięgę, a także otrzymali pamiątki z tego wydarzenia – tym samym odświętnie zadebiutowali w szkole. Pozostali uczniowie spotkali się z wychowawcami, by dowiedzieć się co czeka na nich w nowym roku szkolnym. Ostatnim elementem uroczystości była msza święta w intencji całej społeczności uczniowskiej, grona pedagogicznego i pracowników szkoły.
Nie pozostaje nic innego, jak uczniom, rodzicom i gronu pedagogicznemu życzyć zdrowia i powodzenia na rok szkolny 2020/2021!

 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię