Bezpieczna Droga do Szkoły

0
652

1 września br. rozpoczął się nowy rok szkolny, a razem z nim ogólnopolska akcja prewencyjna pod kryptonimem: „Bezpieczna Droga do Szkoły”. W dniach 2-4 września policjanci Komendy Powiatowej Policji w Jaworze przeprowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”.

Dzieci docierają do szkoły różnymi sposobami – pieszo, rowerem, samochodem lub autobusem. Każdy jest dobry, kiedy jest bezpieczny. Warto zaznaczyć, że pierwsze tygodnie w szkole są bardzo szczególne. Dzieci są jeszcze rozkojarzone wakacjami. Trzeba pamiętać też o tym, że nasze pociechy, szczególnie te młodsze nie mają świadomości zagrożeń. Niekiedy są tak zajęte rozmową z kolegami, że potrafią wejść nagle na jezdnię. Dlatego też umundurowani policjanci w okolicach szkół, gdzie uczęszczają na zajęcia szkolne nasze pociechy, będą czuwali nad ich bezpieczeństwem.

Policjanci pomagać będą zatem najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego w przejściu przez jezdnię oraz przypominać kierowcom o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek oświatowych. Patrole pojawiają się przy szkołach tuż przed pierwszym dzwonkiem, aby pomóc najmłodszym przejść przez jezdnię. Ponadto policjanci informować będą jak bezpiecznie zachowywać się na drodze.

Patrole policyjne będą również w obrębie miejsc zagrożonych, zwłaszcza w okresie nasilenia ruchu dzieci i młodzieży. Policjanci będą prowadzić działania dyscyplinujące wobec pozostałych uczestników ruchu drogowego w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze ruchu drogowego będą prowadzić systematyczne kontrole autobusów przewożących dzieci do i ze szkoły. Sprawdzą też stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierowców oraz czy przestrzegane są zasady bezpieczeństwa podczas drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię