Jest wiecha – będą mieszkania!

0
732
W Jaworze od lat brakuje nowych inwestycji w mieszkalnictwo. Efektem tej sytuacji są przeprowadzki do sąsiednich miejscowości, co oczywiście osłabia pozycję Jawora. Rozwój gospodarczy spowodował, że potrzeby i w tym zakresie znacznie wzrosły. Stąd obietnica burmistrza Emiliana Bery o wprowadzeniu projektu „300 mieszkań”, który sukcesywnie jest realizowany w tej kadencji. I są już konkretne efekty: 60 mieszkań spółdzielczych i 120 deweloperskich to oferta, z której już mogą korzystać wszyscy ci, którzy planują osiedlić się w Jaworze.

Po strefie gospodarczej stawiamy przed sobą kolejne wyzwanie, czyli budowę nowych mieszkań. Dla mnie to zadanie absolutnie priorytetowe. Jawor to mieszkańcy, a bez młodego pokolenia nie możemy pozytywnie myśleć o przyszłości. Przez brak mieszkań często tracimy mieszkańców, którzy w różnych dziedzinach mogliby wspierać rozwój miasta. Stąd starania gminy, aby to zmienić – podkreśla burmistrz Jawora Emilian Bera.

Przypomnijmy: pierwsze działania na starcie inwestycji rozpoczęto już w październiku 2017 roku, kiedy to gmina Jawor podjęła współpracę ze spółdzielnią mieszkaniową. Burmistrz Emilian Bera podpisał w tej sprawie list intencyjny z Mieczysławem Panasiukiem Prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Jaworze.
Cieszę się, że dzisiaj w Jaworze realizowana jest już kolejna inwestycja w budownictwie mieszkaniowym. W minionym tygodniu uczestniczyłem w uroczystości rozpoczęcia budowy 120 mieszkań w systemie deweloperskim przez firmę Modernbud, a dzisiaj kolejna inwestycja tym razem realizowana przez Spółdzielnię Mieszkaniową dająca kolejne 60 mieszkań. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy planują na stałe związać się z naszym miastem i wybrać Jawor jako najlepsze miejsce do życia – dodaje Burmistrz Jawora Emilian Bera.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię