Witajcie wakacje!

0
706

Wreszcie nadszedł koniec roku szkolnego 2019/2020, bardzo specyficzny, bo w czasie epidemii. W Szkole Podstawowej im. W. S. Reymonta spotkaliśmy się o godzinie ósmej rano w sali gimnastycznej, by pożegnać klasę ósmą. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w uroczystości brali udział tylko uczniowie ich rodzice i nauczyciele. Pożegnanie, swoją obecnością, zaszczycili też przedstawiciele Urzędu Gminy z wójtem, Sebastianem Oszczędą, na czele.
Spotkanie rozpoczęła dyrektor Mirosława Stępień. Wręczyła nagrody najlepszej absolwentce Szkoły, Amelii Jastrząb. Wójt ufundował stypendium dla dwóch uczennic z najwyższymi średnimi ocen, czyli Amelii Jastrząb i Amandy Słowik, a Rada Rodziców takie samo stypendium przyznała Wiktorowi Dąbalowi, który również osiągnął wysoką średnią. Wręczono także Listy Gratulacyjne rodzicom trójki nagrodzonych dzieci. Następnie wszyscy pozostali uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i świadectwa ukończenia Szkoły Podstawowej. A dyrektor wręczyła państwu: Monice i Grzegorzowi Dąbalom, Beacie i Radosławowi Jastrzębiom, Marzenie Sordyl i Krzysztofowi Słowikowi, paniom Edycie Sokołowskiej, Annie Zubrzyckiej podziękowania za pomoc, wsparcie i pracę na rzecz klasy i Szkoły. Wychowawca klasy ósmej, Łukasz Szatarski, pożegnał swoich “pupilków” łamiącym się ze wzruszenia głosem i przekazał im listy, które napisał specjalnie dla nich. Będzie to pamiątka, do której pewnie niejeden raz wrócą, a może kiedyś pochwalą się nią swoim dzieciom. Wielkim i wzruszającym zaskoczeniem były dla pracowników Szkoły podziękowania przygotowane przez uczniów, a zwłaszcza słowa skierowane do wychowawcy, utrwalone na wykonanym przez uczniów, z ich podpisami płótnie: ”Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci, stara się zobaczyć ich dusze…”. Były też kwiaty oraz zdjęcia, również wyjątkowe, bo wszyscy mieli maseczki i rękawiczki dla zachowania bezpieczeństwa. I tak ósemka ósmoklasistów stała się byłymi uczniami. Szkoda nam, że już odchodzą, ale życzymy im spełnienia marzeń i wielu sukcesów w szkołach, które sobie wybrali.
Od godziny dziewiątej, co kilkanaście minut pojawiali się w Szkole uczniowie pozostałych klas, by odebrać świadectwa. Nagrody i wyróżnienia za pracę w tym wyjątkowym roku otrzymali: Maciej Gajda, Julia Skrzypek, Kaja Kędzierska, Julia Czerniga- Brzoza, Anna Grosiak, Bartosz Fartuszyński, Ignacy Łuczak, Adam Kowalski, Kacper, Kubiak, Monika Bukało, Marcel Cebulski, Oliwier Kwiecień, Milena Mikulska, Nadia Woźniak, Marcel Kędzierski, Łukasz Naszkiewicz, Patryk Dul, Gianni Tocco, Amelia Woźniak i Sandra Pierz. W klasach I – III wszyscy pozostali uczniowie też dostali nagrody, głównie za pracę podczas zdalnego nauczania. To trochę też nagroda dla rodziców, którzy w to nauczanie byli mocno zaangażowani. W klasie trzeciej, kończącej już pierwszy etap kształcenia, uczniowie z rodzicami także przygotowali pożegnanie z wierszykami i podziękowaniami dla wychowawczyni, Haliny Matkowskiej-Ptasznik, która się tego nie spodziewała i była bardzo wzruszona.
Dyrektor, na spotkaniu z ósmą klasą, ogłosiła rozpoczęcie wakacji. Pozostałym klasom tę radosną wieść przekazali wychowawcy, więc do zobaczenia we wrześniu, oby w szkole.
(SPP)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię