Kiedy do żłobka i przedszkola?

0
214

(Polkowice) W środę, 29 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że od 6 maja rząd dopuszcza otwarcie przedszkoli i żłobków. Ostateczną decyzję premier pozostawił podmiotom odpowiedzialnym za ich prowadzenie. Gmina Polkowice jest organem prowadzącym dla pięciu przedszkoli miejskich, czterech punktów przedszkolnych oraz żłobka.

Mając na uwadze przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, kadrze dydaktycznej oraz rodzicom, odbyła się dziś wideokonferencja, w której uczestniczyli dyrektorzy placówek oświatowych, i żłobka oraz dyrektor Wydziału Oświaty i Kultury UG Polkowice, dyrektor Wydziału Zdrowia, Spraw Społecznych i Mieszkaniowych oraz inspektor ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

Wideokonferencja miała na celu głównie ocenę stanu przygotowań tych placówek do przyjęcia dzieci oraz ustalenie ewentualnej daty ponownego ich otwarcia.

W trakcie wideokonferencji przeprowadzono także wspólną analizę działań podjętych przez te placówki w zakresie zabezpieczenia epidemiologicznego, oraz analizę posiadanych środków dezynfekcyjnych (w tym płynów dezynfekujących, maseczek i rękawiczek).

Ustalono wspólne procedury przyjęć i odbioru dzieci z przedszkoli i żłobka, model opieki nad dziećmi w czasie ich przebywania w tych placówkach oraz określono liczbę pracowników którzy mogą podjąć opiekę nad dziećmi. Na podstawie wcześniejszych rozmów telefonicznych z rodzicami omówiono także zestawienia ilościowe przewidywanej liczby dzieci w każdej placówce.

Dyrektorzy wszystkich przedszkoli miejskich oraz żłobka zapewnili przedstawicieli Gminy Polkowice, że będą w pełni gotowi na ponowne, bezpieczne przyjęcie dzieci nie wcześniej jak 11 maja. Do tego czasu zdołają zapewnić zarówno dzieciom jak i swoim pracownikom a także rodzicom tych dzieci, bezpieczeństwo epidemiologiczne.

O terminie ponownego otwarcia przedszkoli i żłobka w Polkowicach Urząd Gminy poinformuje jak tylko zapadnie decyzja w tej sprawie. Wtedy także na stronach internetowych Gminy Polkowice oraz przedszkoli i żłobka pojawi się informacja o przyjętych procedurach bezpieczeństwa, jakie będą powzięte w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa epidemiologicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię