Masażer dla pogotowia

0
478

Urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, tzw. Lucas wzbogaciło wyposażenie Zespołu Ratownictwa Medycznego w Polkowicach. Zostało zakupione z budżetu gminy, z puli przeznaczonej na promocję.

O przekazaniu Zespołowi Ratownictwa Medycznego około 70 tysięcy złotych z budżetu gminy na zakup masażera, czyli urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, burmistrz Polkowic mówił podczas obchodów Dnia Pracownika Służby Zdrowia (7 kwietnia). Lepszego prezentu ratownicy medyczni nie mogli się spodziewać. Dziś pochwalili się nowym nabytkiem, trzeciej generacji.

– Jest to urządzenie typowo bateryjne zapewniające odwzorowanie ucisku klatki piersiowej przez ratownika – mówi Jakub Adamiak (na zdj. z lewej), zastępca kierownika ZRM Polkowice. – Nazywamy je naszym trzecim ratownikiem w zespole podstawowym, ponieważ używając tego urządzenia, mamy wolne ręce i możemy wykonywać inne medyczne czynności ratunkowe.

Jak podkreśla burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, służba zdrowia wymaga i zawsze będzie wymagać dofinansowania i wyposażenia w nowoczesny sprzęt, niezależnie od sytuacji. Stąd decyzja o zmniejszeniu wydatków na promocję gminy, by wspomóc ratowników medycznych, co jest o tyle ważne, że obecnie na stanie ZRM są trzy karetki.

Zakupiono też dodatkowe wyposażenie – dodaje burmistrz Polkowic. – Wiem, że nie zamyka to wszystkich potrzeb zespołu ratowniczego, ale każdy musi mieć świadomość, że im lepiej ten zespół będzie wyposażony, tym większa gwarancja tego, że w przypadku interwencji, zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców naszej gminy, ten zespół będzie mógł zabezpieczyć nasze zdrowie na najwyższym poziomie.

Nowy masażer jest trzecim tego typu urządzeniem w polkowickim ZRM, które zastąpi niemal 10-letni sprzęt. Napęd bateryjny wystarcza maksymalnie na 1 godz. 20 minut pracy. W razie potrzeby, urządzenie może być zasilone prądem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię