Spotkanie w sprawie drogi

0
1811

25 marca o godzinie 16 w świetlicy wiejskiej w Sadach Górnych odbędzie się spotkanie mieszkańców z władzami gminy i powiatu. Głównym tematem rozmów ma być droga powiatowa nr 2796 D.
Choć droga jest głównym powodem, dla którego władze miasta i gminy oraz powiatu jaworskiego przyjadą do Sadów Górnych, raczej nie będzie to jedyny temat, bo tak przy okazji zapewne znajdzie się ich więcej. Ale wróćmy do drogi. Droga przez wieś ma być remontowana. Sołtys Sadów Górnych Barbara Trawińska zauważa, że teraz trakt przez Sady jest uczęszczany znacznie częściej.
– Jeżdżą tędy teraz częściej wałbrzyszanie w stronę drogi S3 – twierdzi. – To także główna droga odjazdowa do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie pracuje wielu mieszkańców Bolkowa i gminy. Każdego dnia tą drogą przejeżdża bardzo dużo pojazdów, co potwierdziła wizja lokalna i analiza warunków ruchowo – drogowych przez komisję ds. bezpieczeństwa i organizacji ruchu drogowego w październiku minionego roku – wyjaśnia sołtys Trawińska.
Barbara Trawińska uważa drogę powiatową przez Sady za jedną z ważniejszych arterii komunikacyjnych w powiecie i powinna być ona bezpieczna dla pieszych. Dlatego też pani sołtys, podobnie jak wielu mieszkańców wsi, uważa, że konieczne są chodniki, których w Sadach brak.
– Szczególnie konieczne są chodniki w okolicach Szkoły Podstawowej w Sadach Górnych, do której uczęszczają dzieci także z Sadów Dolnych – twierdzi sołtys B. Trawińska.
mewa