Kolejni włamywacze w rękach policjantów

0
992

Ponad 10.000 zł strat to efekt przestępczej działalności dwóch mężczyzn w wieku 39 i 29 lat. Funkcjonariusze z Komisariatu w Bolkowie udowodnili im trzy włamania do budynków będących jeszcze w budowie, znajdujących się na terenie naszego powiatu. Ponadto mundurowi odzyskali szereg skradzionych przedmiotów, które częściowo trafiły już do prawowitych właścicieli. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komisariatu Policji w Bolkowie wspólnie z jaworskimi policjantami w trakcie prowadzonych czynności wykrywczych trafnie wytypowali dwóch mężczyzn, którzy dokonali kilku włamań do będących jeszcze w budowie lub remontowanych domków jednorodzinnych, znajdujących się na terenie powiatu jaworskiego. Łupem złodziei padały głównie elektronarzędzia, ale przestępcy nie wzgardzili też lampami, kamerami, sprzętem grającym, perkusją, czy kuchenką elektryczną. W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci ustalili i namierzyli sprawców. Jak się okazało, byli to dwaj mieszkańcy powiatu złotoryjskiego. 39-latek i jego o dziesięć lat młodszy kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Starszy z mężczyzn od ponad roku ukrywał się przed organami ścigania w związku z wydanym przez Sąd Rejonowy w Jaworze nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.
W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności mundurowi odzyskali również utracone mienie. Niektóre z przedmiotów wróciły już do rąk ich właścicieli.
Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.
Jaworska policja apeluje o zgłaszanie się osób pokrzywdzonych, które na skutek dokonanych przez obu mężczyzn przestępstw utracili swoje mienie. Osoby, które na zdjęciach zamieszczonych na stronie internetowej jaworskiej policji rozpoznały należące do nich przedmioty, proszone są o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Jaworze do funkcjonariusza prowadzącego postępowanie w tej sprawie asp. szt. Tomasza Sienkiewicza.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska