Włamywacz w rękach policji

0
911

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu mieszkańcowi powiatu jaworskiego. Policjanci udowodnili mu 3 włamania do pomieszczeń piwnicznych oraz 10 kradzieży sklepowych. Jego łupem padły głównie elektronarzędzia, perfumy i napoje wyskokowe. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Jaworscy mundurowi w trakcie prowadzonych czynności trafili na ślad mężczyzny, który dokonywał kradzieży sklepowych w różnych marketach na terenie Jawora. Jak się później okazało, nie były to jedyne przestępstwa, których dopuścił się 29-letni mężczyzna. Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalono, że ma on na swoim koncie także włamania do trzech piwnic znajdujących się na terenie Jawora. Jaworzanin, aby dostać się do piwnic uszkadzał kłódki i inne zabezpieczenia. Następnie z wnętrza tych pomieszczeń zabierał różne przedmioty – głównie elektronarzędzia. Uwadze włamywacza nie umknęły również domowe przetwory oraz 400 kg węgla na opał. Część skradzionego mienia udało się odzyskać. Niebawem wróci ono do prawowitych właścicieli.
Zatrzymany usłyszał już zarzuty, a Sąd Rejonowy w Jaworze zastosował wobec 29-latka tymczasowy areszt.
Funkcjonariusze ustalają, czy to jedyne przestępstwa jakich się dopuścił sprawca. Jaworzanin odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Przypominamy, że za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności.
W/z Oficer Prasowy KPP w Jaworze
asp.szt. Ewa Kluczyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię