Olimpia ma już pewne miejsce w play offach

0
1345

Lider grupy 3, Olimpia Jawor, po zwycięstwie w Oławie 3:1 z Sobieskim zapewnił sobie miejsce w play-off na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej. Blisko tego celu są siatkarki Jedynki Siewierz, które również 3:1 wygrały swoje wyjazdowe spotkanie z Silesią Volley Mysłowice.

Ciekawie było w Radzionkowie, gdzie doszło do konfrontacji trzeciej i czwartej drużyny tabeli. Zespół Sokoła uległ 1:3 rezerwom MKS-u Kalisz, które wyprzedziły w tabeli swojego sobotniego rywala mając więcej wygranych meczów na swoim koncie.
Aspiracje do gry w play-off przejawia również Chełmiec Wałbrzych. Wałbrzyszanki w sobotę pokonały we własnej hali 3:1 SMS PZPS II Szczyrk i mają tylko punkt straty do Sokoła i MKS II.
Warto pamiętać, iż nowością tegorocznego systemu walki o 1 ligę jest rezygnacja z ćwierćfinałów play-off, o awans do turniejów finałowych będą grały tylko drużyny z miejsc 1-4 po rundzie zasadniczej. W play-off i play-out nie będą uczestniczyły zespoły SMS-u Police oraz SMS-u PZPS Szczyrk. Zespoły z miejsc 1-4 zagrają w play-off do 3 zwycięstw (1-4; 2-3). Zwycięzcy awansują do turniejów półfinałowych o I ligę.
O utrzymanie powalczą cztery ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej, a play-out wyłonią po jednym spadkowiczu z każdej grupy.
Bez większego problemu można wskazać zespoły, które awansowały do fazy play off walki o 1 ligę:
* z grupy 1: Spójnia Stargard, Pałac II Bydgoszcz, Wieżyca Stężyca, Gedania Gdańsk;
* z grupy 2: AZS AWF Warszawa, MOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, BAS Białystok, Łasovia Łask;
* z grupy 3: OLIMPIA JAWOR, Jedynka Siewierz a o pozostałe dwa miejsca walczą: MKS II Kalisz, Chełmiec Wałbrzych i Sokół Radzionków;
* z grupy 4: Płomień Sosnowiec, AZS UMSC Lublin, Tomasovia Tomaszów Lubelski a o ostatnie miejsce walczą PLKPS Pszczyna, Pogoń Proszowice i Grunwald Halemba.
Olimpia w najbliższą sobotę na własnym parkiecie podejmować będzie Sokół Radzionków. Mecz mocno energetyczny, bo drużyna z Radzionkowa jak widać ma o co grać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię