Poczuli wiatr w żaglach [FOTO]

0
1615

Bezpłatne pływanie na żaglówkach dla każdego, udział w regatach ze sternikiem lub z własną załogą, a przede wszystkim wypoczynek i dużo dobrej zabawy – to czekało na tych, którzy przybyli na II Regaty Słup. Zbiornik cieszy się coraz większą popularnością wśród amatorów żeglarstwa.

Partnerem merytorycznym II Regat Słup był Klub Żeglarski “REDA”, którego doświadczeni instruktorzy pomagali w sprawnej organizacji imprezy. Partnerem technicznym był Klub Sportów Wodnych “Farwater”. Wszyscy czuli się bezpiecznie na wodzie dzięki załodze patentymotorowodne.pl, która zapewniła zabezpieczenie imprezy. Żeglarski piknik i regaty okazały się być bardzo dobrze przygotowane i nawet pogoda nie odstraszała. Pokazy policyjnego poduszkowca z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu robiły wrażenie. Na najmłodszych czekała strefa animacji: zabawy z TricBoardem, żeglarski tor przeszkód, kolorowanki, wyścigi mini łódeczek, marynarskie memo, gry i oczywiście upominki. Każdy mógł posilić się kiełbaską z grilla.
Sportowa rywalizacja dominowała na II Regatach Słup, na których pierwsze miejsce zajął Klub Żeglarski “Cysterska Brać” w składzie: Piotr Kłeczek, Szymon Łoniewski, Kwiatek i Daniel. Drugie miejsce ex aequo przypadło w udziale KS Turów Zgorzelec – 2LM Dawid, Dariusz, Natalia Budna oraz Bolesławiec Team – Jakub, Noach, Bartek, Jan. Trzecie miejsce zdobyła załoga Grzegorz, Leszek i Grzesiek. – Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom – między innymi Jaworskiemu Harcerskiemu Klubowi Żeglarskiemu WIDMO oraz Klubowi Sportów Wodnych “Farwater” – podsumował komandor Grzegorz Dyjas. Po wręczeniu pucharów przyszedł czas na atrakcję wieczoru  – koncert zespołu szantowego Znienacka Project.