Pod znakiem rekreacji

0
803

W okresie wakacji w sierpniu Świetlica Środowiskowa z Elementami Socjoterapii przy MOPS w Jaworze przygotowała urozmaiconą ofertę zajęć dla najmłodszych, w których uczestniczyło 28 dzieci w wieku 6–14 lat.
30 sierpnia w świetlicy odbyło się podsumowanie wakacji 2019. Spotkanie było świetną okazją do przypomnienia sobie wakacyjnych atrakcji, oglądając zdjęcia i filmiki. A było co oglądać, gdyż w ofercie świetlicy środowiskowej nie zabrakło gier sportowych, stolikowych, zabaw, konkursów, warsztatów plastyczno-technicznych, zajęć muzycznych, które odbywały się w pomieszczeniach świetlicy, a także na osiedlowych placach zabaw i boisku Orlik.
Zabawy integracyjne oraz profilaktyczne były ważnym element programu wakacyjnego, aby dzieci potrafiły wspólnie bawić się oraz aktywnie, twórczo jak i bezpiecznie spędzić czas wolny i wakacje.  Dlatego też w pierwszym dniu wakacyjnej działalności świetlicy dzieci spotkały się z policjantem, który omówił zagadnienia związane z bezpiecznymi wakacjami oraz uwrażliwił wszystkich na niebezpieczeństwa czyhające podczas letniego wypoczynku.
Bogata oferta wakacyjna dla dzieci przy współpracy z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Jaworze dała możliwość uczestnictwa w wyjazdowych wycieczkach m.in. do Szklarskiej Poręby do Dinoparku, do Cyrklandu w Miłkowie, do ZOO w Łącznej koło Kamiennej Góry, a także do Zamku Książ i Palmiarni w Lubiechowie. Dzieci uczestniczyły również w różnorodnych warsztatach m.in. w Pracowni Artystycznej Wrażliwości, gdzie wykonywały prace w glinie i kamienne mozaiki, a w Dobkowie brały udział w warsztatach gastronomicznych. Skorzystaliśmy również z propozycji przygotowanej przez Bibliotekę Miejską. Uczestnicy świetlicy brali udział w ciekawych zajęciach tematycznych – Biblioteczne Safari a w nich: “W afrykańskim rytmie” i “Małpie figle”. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w spotkaniu z objazdowym teatrem z Krakowa wystawiającym spektakl pt. „Dino nowy przyjaciel”, a w kinie Helios w Legnicy obejrzały film pt. “Toy Story 4”.
Dzięki uprzejmości dyrekcji Muzeum w Jaworze mogły obejrzeć wystawę tematyczną i podziwiać z Wieży Widokowej panoramę naszego pięknego miasta i Pogórza Kaczawskiego. Uczestnicy świetlicy skorzystali również z pomieszczeń Sali Edukacyjnej Ognik w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze. Wszystkie spotkania owocowały wieloma cennymi wartościami, ćwiczyły liczne umiejętności i zdolności uczestników. Możliwość korzystania z boiska Orlik czy zajęć na Krytej Pływalni Słowianka przyczyniły się do rozwoju sprawności fizycznej uczestników świetlicy, pozwoliły wypracować w dzieciach umiejętność pracy indywidualnej i współpracy w grupie, a także uczyły sportowej rywalizacji. Dopełnieniem tegorocznych wakacji były codzienne zajęcia tematyczne. Nie pozwalały one na nudę i powodowały, że dzieci z chęcią i ciekawością przychodziły do świetlicy. Wszystkim osobom, które nam pomogły, były dla nas wsparciem oraz za wszelką okazaną życzliwość i serdeczność w organizacji letniego wypoczynku dzieci ze świetlicy – dzieci bardzo dziękują. Świetlica przy ulicy Kwiatowej w roku szkolnym 2019/2020 zaprasza dzieci w wieku 6-14 lat na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach 13 – 18.
ZKa, AKa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię