Inauguracja roku szkolnego w I LO

0
482

2 września uroczystym apelem rozpoczął się kolejny rok szkolny w murach I LO im. ks. Bolka I. Uczniowie klas maturalnych, drugich oraz klas pierwszych zgromadzili się licznie na sali gimnastycznej w oczekiwaniu na przybycie zaproszonych gości. W tym tak ważnym w życiu szkoły dniu towarzyszyły nam Marszałek Sejmu RP – Elżbieta Witek.

Wśród zaproszonych gości widzieliśmy także Starostę Powiatu Jaworskiego Anetę Kucharzyk oraz Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej,Beatę Janas. Uroczystość poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, uczennica klasy III C Paula Topolnicka. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego społeczność  liceum wysłuchała przemówień i życzeń.
– W naszym gronie powitaliśmy uczniów sześciu klas pierwszych: dwóch klas na podbudowie gimnazjum oraz czterech klas na podbudowie szkoły podstawowej – mówi dyrektor placówki, Mieczysław Michalski. Po uroczystej inauguracji roku szkolnego reprezentacja szkoły wraz z pocztem sztandarowym, pod opieką nauczycieli i dyrekcji udała się w kierunku rynku, aby uczestniczyć w miejskich obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię