Bolków ma swoje „Kino za rogiem”

0
2971

W miniony piątek miało miejsce otwarcie małego, kameralnego kina, które ma być miejscem spotkań dla rodzin, przyjaciół, znajomych, sąsiadów. Kino powstało w jednej z sal należących do GMOKSiR.
Pomieszczenie zostało zaadaptowane na potrzeby odbiorców. Wybudowano konstrukcję stopniową pod fotele kinowe, zadbano o odpowiednią akustykę, zaciemnienie ścian i okien, zamontowano również sprzęt audiowizualny o wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Na uroczyste otwarcie przybyli: wicemarszałek województwa dolnośląskiego Iwona Krawczyk, burmistrz Bolkowa Jarosław Wroński, radni Rady Miejskiej, kierownicy jednostek oraz mieszkańcy Bolkowa. Rolę gospodarza spotkania objął dyrektor GMOKSiR Bogusław Krukowski.
“Kino za Rogiem” to sieć małych, kameralnych kin, tanich w utrzymaniu i prostych w obsłudze, ale spełniających wysokie standardy techniczne. Projekt „Kino za rogiem” skierowany jest do podmiotów publicznych dysponujących lokalem użytkowym z pomieszczeniem, które można zaadaptować na małe kino z widownią dla dwudziestu, czterdziestu lub sześćdziesięciu osób. Dzięki technologii cyfrowej właściciel lub animator kina otrzymuje stały i swobodny dostęp “na żądanie” do zasobów polskiej i światowej kinematografii. Co więcej, w tej sieci kin widz może oglądać nie tylko filmy, sala kinowa jest zarazem wielofunkcyjną salą multimedialną, umożliwiającą między innymi transmisję na żywo wydarzeń kulturalnych i sportowych. “Kino za Rogiem” zarówno pod względem elastycznego repertuaru jak i niskich cen biletów będzie dostępne dla każdego fana kina.
Programującym repertuar kina może być także widz. Na przykład mała grupa przyjaciół, znajomych, klasa uczniów, decyduje o tym, co chciałby obejrzeć w kinie. Może sobie zamówić seans na życzenie czy wpływać na dobór repertuaru. Kolejnym atutem jest stała dostępność filmów. Filmy, które są dostępne w bibliotece “Kina za Rogiem”, pozostają w niej na długo.
(GB)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię