Rodzinnie w Pogwizdowie

0
1661

Niedzielne popołudnie to wspaniała okazja do spotkań i zabaw. I tak też było w niedzielę 10 czerwca br. Dokładnie o godzinie 15 na boisku szkolnym w Pogwizdowie rozpoczął się Festyn Rodzinny. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji na ten dzień. Otwarcie imprezy należało do dyrektor Agnieszki Olbik, która przywitała wszystkich zgromadzonych, w tym również zaproszonych gości: wójta Sebastiana Oszczędę oraz księdza proboszcza Marka Kruka.
Występy dzieci rozpoczęła najstarsza grupa uczniów SP Pogwizdów, która w krótkiej scence przypomniała sylwetkę W.S.Reymonta – patrona Szkoły. Po nich przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Wiadrowie zaprezentowały wierszyki i piosenki oraz zabawne scenki w programie pt.” Dla mamy i taty”.

Niejednej mamie i niejednemu tacie łezka zakręciła się w oku, gdy słuchali i oglądali swoje pociechy. Po występie wójt podziękował małym artystom za chwile wzruszenia i wręczył im torbę pełną cukierków. Na podsumowanie dzieci wystąpiły wraz z Izabelą Kowalską w pokazie Zumby. Po występach nastał czas zabawy. Były konkurencje sportowe oraz zmagania na torze przeszkód, który przygotował mistrz Polski i mistrz Europy w futbolu amerykańskim Mateusz Ruta. Spragnieni spokojniejszych wrażeń mogli nabyć książkę na kiermaszu przygotowanym przez bibliotekę szkolną lub dowiedzieć się czegoś o tajemnicach lasu na stoisku Nadleśnictwa Jawor, o których opowiadał Grzegorz Kucab. Na stoliku pod dębem można było sprawdzić swoje zdolności manualne w trakcie zabaw z gliną pod kierunkiem Ani Zubrzyckiej. Był też czas na naukę. Dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Jaworze odbył się pokaz tresury pasa policyjnego, a następnie pogadanka na temat bezpieczeństwa oraz o tym jak zachować się, gdy zaatakuje nas pies. Dzieci wraz z panią dyrektor zademonstrowały wszystkim co należy zrobić w takiej sytuacji. Pogoda dopisała uczestnikom Festynu. Niektórzy wypatrywali choćby najmniejszej chmurki na niebie, która by dała chwilę odetchnienia od upału. Tę jednak zapewnili niezawodni strażacy z OSP Pogwizdów. Po pokazie umiejętności najmłodszej drużyny ochłodzili uczestników spotkania prysznicem. Kto nie zdążył w domu zjeść obiadu mógł posilić się na stoisku KGW Pogwizdów, na którym tego dnia królowały pyszne ciasta, upieczone przez rodziców, napoje i kiełbaski, które zapewniła Rada Rodziców ZSP Pogwizdów. Pojawiły się również potrawy z ziemniaków – placki i frytki, które serwowali panowie ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Pogwizdów i Rada Sołecka. Pani sołtys zapewniła dla uczestników konkursów wspaniałe nagrody, a ksiądz proboszcz tradycyjnie już przybył na piknik z pakunkami pełnymi cukierków. Do życzeń dla wszystkich uczestników Festynu dołączyli członkowie zespołu “Kukułeczki”, prezentując na scenie nowy repertuar. Ich występ zakończył część artystyczną niedzielnego spotkania. W radosnych nastrojach opuszczaliśmy boisko szkolne, żegnając się słowami: Do zobaczenia za rok!
Dyrektor ZSP Pogwizdów serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację Festynu oraz państwu Jadwidze i Stefanowi Grygiel, panu Waldemarowi Szyndrowskiemu, Zygmuntowi Jaroszowi oraz Kołu Łowieckiemu “Łoś” za wsprcie rzeczowe.
(ZSP)