Na Królowej Marysieńki nie ma gdzie parkować!

0
3747

Mieszkańcy osiedla Słowiańskiego mają problemy z parkowaniem. Powód? Brak nowych miejsc dla samochodów. Wygląda na to, że już niebawem te trudności się skończą. Gmina ogłosiła przetarg na nowe miejsca postojowe przy ul. Królowej Marysieńki oraz przy ul. Jagiellończyka.

W sumie zostanie utworzonych 58 nowych miejsc postojowych za kwotę blisko 100 tysięcy złotych. W ten sposób miasto zamierza pozytywnie odpowiedzieć na potrzeby zgłaszane przez mieszkańców osiedla. Nie w każdym miejscu miasta są wolne tereny pod budowę dodatkowych miejsc postojowych. Wtedy problemem nie jest brak kasy na inwestycję, a brak lokalizacji. Wydział Infrastruktury i Rozwoju Urzędu Miasta przeprowadził analizę i takie miejsca wyznaczył.

– Mieszkańcy osiedla Słowiańskiego, także prezes spółdzielni w rozmowach ze mną wskazywali, że priorytetem aktualnie będą dodatkowe miejsca postojowe – mówi Emilian Bera, burmistrz Jawora. Osiedle Słowiańskie praktycznie w całości zarządzane jest prze spółdzielnię mieszkaniową, ale miasto także posiada tam swoje tereny. Podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej padały na forum prośby właśnie o dodatkowe parkingi. W Jaworze w wielu miejscach mieszkańcy mają trudności z parkowaniem. Odpowiedzią na te bolączki ma być przyjęty przez gminę program budowy parkingów i chodników.

– Oddaliśmy do użytku nowe parkingi oraz chodniki w różnych częściach miasta. Te inwestycje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy już z nich korzystają. Potrzeb jest wiele, bo i jest co nadrabiać. Dlatego nie zwalniamy, a przyspieszamy z realizacją wniosków pochodzących od mieszkańców. – przypomina burmistrz Bera. Niebawem po wyłonieniu wykonawcy ruszą prace budowlane przy nowych parkingach. Zapewne pojawią się dodatkowe trudności dla mieszkańców, ale jak to bywa przy tego typu inwestycjach są one chwilowe. Ostatecznie na osiedlu przybędzie kilkadziesiąt nowych miejsc, które ostatecznie powinny rozwiązać kwestie z przeciskaniem się i zastawianiem nawzajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię