SLD wsparło inicjatywę burmistrza

0
2082

13 kwietnia br., odbyła się we Wrocławiu Konwencja Wojewódzka Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Delegatami uprawnionymi do głosowań z terenu powiatu jaworskiego byli: Ryszard Jaśpiński (przewodniczący Rady Powiatowej SLD w Jaworze), Halina Zych (członek Rady Powiatowej SLD); Henryk Baczmański ( wiceprzewodniczący Rady Powiatowej SLD, przewodniczący struktur miejskich w Bolkowie, oraz członek Rady Dolnośląskiej SLD). Reprezentacja powiatu poszerzona była o delegację osób zaproszonych na Konwencję do Wrocławia, przez Marka Dyducha (przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD) oraz Arkadiusza Sikorę (sekretarza Rady Dolnośląskiej, po Konwencji również członka Rady Krajowej SLD), czyli: Longinę Gaszyńską (sekretarza Rady Powiatowej, członka zarządu Rady Miejskiej SLD, radną Rady Miejskiej w Jaworze); Ewelinę Szynkler (członka Rady Powiatowej SLD, sekretarza Rady Miejskiej SLD a także wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Jaworze); Agnieszkę Rynkiewicz (członka Rady Powiatowej SLD, przewodniczącą Rady Miejskiej SLD, wiceburmistrza Jawora).
Sprawnie zorganizowane i przeprowadzone obrady w swoim porządku przewidywały między innymi wystąpienia liderów władz wojewódzkich SLD, Marka Dyducha i Arkadiusza Sikory. Oczekiwanym głosem w dyskusji było, rewelacyjne wystąpienie przewodniczącego SLD Włodzimierza Czarzastego. We Wrocławiu był również sekretarz generalny SLD Marcin Kulaska. Swój udział w dyskusji zaakcentował również Ryszard Jaśpiński, który po swoim wystąpieniu, złożył wniosek do komisji uchwał i wniosków o wsparcie działań przez władze wojewódzkie SLD, w sprawie utworzenia bezpośredniego połączenia kolejowego pomiędzy Jaworem i Wrocławiem. Wniosek przyjęty przez delegatów jednogłośnie, będzie częścią przygotowywanego programu “Zrównoważonego Rozwoju Dolnego Śląska”, którego celem jest wyrównywanie dysproporcji rozwojowych poszczególnych regionów, jak i subregionów potrzebujących wyrównania poziomu życia jego mieszkańców. Miejscowości między innymi takie jak Jawor, niewątpliwie wymagają wsparcia finansowego z różnych źródeł, w szczególności z funduszy unijnych.
Inicjatorkami złożonego oficjalnego wniosku były w/w radne Rady Miejskiej w Jaworze oraz wiceburmistrz, obecne na Konwencji. W ten sposób wspierają rozpoczętą inicjatywę Burmistrza Jawora Emiliana Bery, utworzenia bezpośredniego połączenia kolejowego z Wrocławiem. O korzyściach takiego połączenia, chyba nie trzeba przekonywać mieszkańców naszego miasta. Zapewne wpłynie to na dalszy rozwój ruchu turystycznego.
Turyści z Wrocławia łatwiej dotrą do naszych atrakcji turystycznych z Parkiem Krajobrazowym “Chełmy”, rezerwatem przyrody “Wąwóz Myśliborski”, szeregiem zabytków Jawora, z światową perełką “Kościołem Pokoju”. Osoby uczące się we Wrocławiu, dojeżdżające do pracy, zapewne również oczekują na takie połączenie. Tym bardziej, że remontowany dworzec kolejowy wpłynie na komfort podróży dlatego sądzę, że każdy rodzaj wsparcia pożytecznych inicjatyw dla mieszkańców, jest wskazany i zasadny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię