Zakończenie ferii w Wądrożu Wielkim

0
1495

W okresie ferii zimowych dla dzieci z terenu gminy Wądroże Wielkie zorganizowano szereg różnorodnych zajęć.
W ramach realizacji projektu „Lepszy start dla uczniów szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych Gminy Wądroże Wielkie” uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Budziszowie Wielkim uczestniczyli w zajęciach z przedmiotów przyrodniczych, matematyki, informatyki, języka angielskiego i przedsiębiorczości. Natomiast w Szkole Podstawowej w Wądrożu Wielkim uczniowie korzystali z zajęć rozwijających z języka angielskiego, podczas których wspólnie zajęli się przygodą mieszkańców zaczarowanego lasu, czyli Smerfów. Samodzielnie napisana historia stanowiła doskonałą bazę do ćwiczeń w wyszukiwaniu informacji i układaniu pytań oraz udzielaniu odpowiedzi do przeczytanego tekstu. Uczniowie usprawniali analizę tekstu pisanego, a następnie doskonalili sprawność mówienia i słuchania. Odbyły się także zajęcia edukacyjne w ramach koła przyrodniczo – matematycznego pod nazwą „Mały Pitagoras”. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III a. Temat zajęć brzmiał: Mali badacze – doświadczenia z wodą. Uczniowie klasy III na zajęciach z wychowawcą, mieli możliwość przeprowadzenia doświadczeń przyrodniczych. Dzięki temu poznali właściwości wody, oleju i innych cieczy. Pomimo iż niektóre eksperymenty wydawały się trudne, to dały dzieciom okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody. Z pewnością umiejętności, które zdobyły na zajęciach staną się inspiracją do dalszego zgłębiania wiedzy na kolejnych szczeblach edukacji.
Były również organizowane wyjazdy do kina Helios do Legnicy. Odbywały się zajęcia w świetlicach w Jenkowie, w Granowicach i w Wądrożu Wielkim. Dzieci pod opieką Agnieszki Dudy wykonywały prezenty na Dzień Dziadka i Babci metodą decupage. Były to drewniane łyżki. Dzieci wykonywały również przepiękne serca z kartonów. Podczas zajęć poruszana była tematyka dotycząca przeciwdziałaniu uzależnień.
Przez całe ferie trwały zajęcia w Budziszowie Małym, gdzie pod okiem Danuty Szwedo, dzieci pięknie malowały na papierze i na talerzach. Zajęcia dla dzieci odbywały się również w Budziszowie Wielkim, gdzie organizacją zajęło się sołectwo Bielany przy współpracy z GKRPA.
W ostatnim dniu ferii wójt Elżbieta Jedlecka odwiedziła dzieci podczas odbywających się zajęć i na zakończenie ferii wręczyła im drobne upominki w nagrodę za udział w tych zajęciach.