Trampkarze na Kuźnia Cup

0
2260

Po seniorach i juniorach, kolejny piłkarski weekend w Jaworze i hala PCKZiU oddana we władanie trampkarzom. 8 drużyn z sześciu klubów rywalizowało w turnieju o Puchar burmistrza Jawora Emiliana Bery. Triumfowali młodzi piłkarze Eskadry Bolesławiec pokonując w finale po niesłychanie zaciętym boju Górnik Złotoryja 1:0. Najniższe miejsce na podium przypadło w udziale pierwszemu zespołowi Kuźni Jawor.
Młodzi jaworzanie mieli utrudnione zadanie, bo grali bez swojego wiodącego trenera Marcina Folca, a w roli zastępcy “debiutował” Dariusz Szeliga, prezes i trener Kuźni. – Ja tylko mogę tym chłopakom pozazdrościć – mówił Dariusz Szeliga. – Kiedy ja przed laty zaczynałem przygodę z piłką to w zimie nie było mody na organizowanie turniejów dla najmłodszych. Teraz tych turniejów jest sporo, można wybierać sobie gdzie się chce grać. To ważne, bo młodzi chłopcy potrzebują regularnego treningu i regularnego grania. Poprzez granie młodzi zawodnicy mogą podnosić swoje umiejętności. Dzisiejszy turniej był ciekawą konfrontacją i to cieszy. Oczywiście trudno przewidzieć czy ci młodzi chłopcy zafunkcjonują z powodzeniem w kolejnych rocznikach, ale jest na to szansa. Wszystko przed nimi. Muszą wykazać się uporem w dążeniu do celu. Ja mam nadzieję, że w obu drużyn trampkarzy w przyszłości pozyskam zawodników do grania w zespole juniorów, który gra w Dolnośląskiej Lidze.
Sko Eskadra triumfowała to i piłkarz tej drużyny Mateusz Pałka został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju i dodajmy ta nagroda trafiła do faktycznie najlepszego piłkarza turnieju. Najlepszym bramkarzem został Dawid Niemiec z Górnika Złotoryja, czyli wszystko wskazuje iż Łuniewski za kilka będzie miał godnego następcę w bramce Górnika.
Kuźnia zajęła miejsce trzecie, a drugi zespół trampkarzy wywalczył miejsce 5. Piłkarz Kuźni Patryk Mysłowski został królem strzelców. By tak się stało organizatorzy zmuszeni byli zarządzić… dogrywkę w karnych. Jaworzanin w karnych pokonał snajperów z Bolesławca.
Kuźnia Cup trampkarzy:

Półfinały:
Kuźnia Jawor – Eskadra Bolesławiec 0:2
Górnik Złotoryja – Konfeks Legnica 2:0
Finał
Eskadra Bolesławiec – Górnik Złotoryja 1:0
o 3 miejsce
Kuźnia Jawor – Konfeks Legnica 4:0
o 5 miejsce
Kuźnia II Jawor – Eskadra II Bolesławiec 1:0
o 7 miejsce
Bolko Bolków – Gryf Gryfów Śląski 3:2.