Mikołajkowy turniej rozstrzygnięty

0
89

W świetlicy w Suchej Górnej rozegrano III Mikołajkowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego. Frekwencja dopisała, a poziom zawodów był wysoki.

Mikołajkowy Turniej Szachowy stał się już tradycją. Bierze w nim udział coraz więcej zawodników. – Po raz trzeci rozgrywamy Turniej Mikołajkowy – mówi Jarosław Werner z sekcji szachowej KS Górnik Polkowice. – Mamy trzy grupy rozgrywkowe: Open, grupę do lat 18 i dzieci do lat 13. Zawodnicy przyjechali z całego regionu: Wrocławia, Legnicy, Zielonej Góry, Lubina, Przemkowa i oczywiście z Polkowic, a więc przekrój dość szeroki. Turniej cieszy się coraz większym powodzeniem.

Najważniejsze jest to, że w szachy grają młodzi ludzie, to rozwija umysł. Jak najbardziej należy grę w szachy propagować, odciąga to od gier komputerowych, chociaż teraz sam komputer jest nieodzownym atrybutem szachisty. Przeglądanie partii szachowych, trening, zajęcia on-line z trenerami – bez tego nie można się obejść. Jednak sama gra pozwala na rozwinięcie umiejętności przewidywania. Zawodnicy potrafią przewidzieć kilka, a najlepsi nawet kilkanaście ruchów do przodu.

Organizatorami Turnieju był KS Górnik Polkowice, gmina Polkowice i rada sołecka Suchej Górnej

Na podium, w poszczególnych grupach stanęli:

Grupa Open

Bartłomiej Izbiński

Michał Grzebieniewski

Paweł Zazula

Grupa do lat 18:

Michał Grzebieniewski

Kacper Werner

Wojciech Izbiński

Grupa do lat 13:

Michalina Popczyńska

Małgorzata Miklosz

Piotr Stefanowicz