Nowa droga do Trzebcza

0
32

Siedem godzin trwała przebudowa drogi powiatowej prowadzącej z Polkowic w kierunku Trzebcza. W tym czasie powstała nowa 300-metrowa nawierzchnia, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w ruchu.

 

Na prawie 300-metrowym odcinku drogi między Polkowicami i Trzebczem jest nowa nawierzchnia, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo w ruchu.

– Dziękuję za wyrozumiałość wszystkim, którzy przez te siedem godzin trwania remontu drogi musieli wybrać trasę alternatywną, ale chyba się opłacało – mówi Jan Wojtowicz, wicestarosta polkowicki. – Niby to niedużo, a jednak cieszy. Miałem świadomość, że jest to jeden z najbardziej wyeksploatowanych odcinków drogi powiatowej w naszej gminie.

Prace kosztowały ponad 69 tysięcy złotych i w całości zostały sfinansowane z budżetu powiatu polkowickiego.

– Czekaliśmy aż zakończą się prace przy drodze S3 na tym odcinku i przestanie się tam poruszać ciężki sprzęt wykonawcy drogi. W porozumieniu z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad skoordynowaliśmy te działania – dodaje Jan Wojtowicz wicestarosta.

W tym roku  wyremontowana została także dwukilometrowa droga powiatowa na odcinku Trzebcz-Komorniki. Jest nowa nawierzchnia jezdni, powstały mijanki, wzmocniono pobocza drogi. Całość kosztowała ponad 410 tysięcy złotych, z czego 200 tys. zł to była dotacja z budżetu gminy Polkowice, drugie tyle pochodził z Terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, a reszta z powiat polkowickiego.