W „Słoneczku” o jesieni. Konkurs recytatorski

0
5

Lidia Nowak, Matylda Kośmider, Kajetan Kania, Nina Zajkiewicz i Aleksandra Iwanowska laureatami przedszkolnych recytacji w konkursie o tematyce jesiennej. Reprezentować będą swoje przedszkole w konkursie „Srebrna Muza”, organizowanym przez Centrum Kultury w Polkowicach.

 

Wysoki poziom, trudne wybory komisji i deszcz nagród. Tak krótko można podsumować konkurs recytatorski o tematyce jesiennej, zorganizowany w Przedszkolu Miejskim nr 2 „Słoneczko” w Polkowicach. Przed komisją i swoimi rówieśnikami zaprezentowało się około dwadzieściorga przedszkolaków. Konkurs recytatorski jest imprezą cykliczną, organizowaną w „Słoneczku” o tej porze roku.

– Tematyka jest różna, w zależności od tego, co jest naszym zadaniem – mówi  Krystyna Krzyżaniak, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 „Słoneczko” w Polkowicach. – W tym roku jest to jesień. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań dzieci poezją, literaturą. Co roku pięknie nam to wychodzi i mam nadzieję, że będziemy to kontynuować – dodaje dyrektorka.

 Maluchy pięknie recytowały. Komisja konkursowa miała nie lada problem aby wyłonić zwycięzców. 

– Dzieci mamy zdolne i wybór był bardzo trudny, zresztą jak co roku – mówi Krystyna Krzyżaniak. – Dlatego dopuszczamy taką możliwość, że mamy trzy pierwsze miejsca, trzy drugie i tyle samo trzecich, a także dużo wyróżnień – dodaje dyrektorka PM nr 2.

W kategorii 3-4 lata zwyciężyła Lidia Nowak oraz Matylda Kośmider, a w kat. 5-6 lat pierwsze miejsce zajęli: Kajetan Kania, Nina Zajkiewicz i Aleksandra Iwanowska. Laureaci przedszkolnych recytacji wezmą udział w konkursie „Srebrna Muza”, organizowanym przez Centrum Kultury w Polkowicach. Tłem dla małych recytatorów były zdjęcia jesieni, wykonane w konkursie fotograficznym, związanym także z tegorocznym zadaniem w przedszkolu.