Poczta przygotowała niespodziankę dla dzieci

0
27

Cztery wielkie pudła z przyborami szkolnymi, zabawkami, grami i słodyczami zebrali pracownicy polkowickich oddziałów pocztowych. Paczki trafiły do dzieci z Placówki Socjalizacyjnej Skarbek.

 

Zbiórka przyborów szkolnych, zabawek, gier prowadzona była przez miesiąc. Inicjatorka akcji dla dzieci z Placówki Socjalizacyjnej Skarbek  przyznaje, że zainteresowanie pomocą ze strony mieszkańców przerosło jej najśmielsze oczekiwania.

– Akcja była prowadzona w podległych mi placówkach pocztowych. Dzięki hojności naszych klientów zebraliśmy wiele różnego rodzaju przyborów szkolnych i materiałów edukacyjnych, zarówno dla starszych jak i najmłodszych – mówi Katarzyna Chodor, naczelnik Urzędu Pocztowego nr 3 w Polkowicach.

Wśród darów znalazły się zeszyty, długopisy, kredki, farby, plasteliny i teczki. Pojawiły się również rzeczy, które z pewnością ucieszą najmłodszych podopiecznych placówki, m.in. kolorowanki, zestawy kreatywne, puzzle czy zabawki. Wypełnione po brzegi pudła trafiły już do „Skarbka”.

– Jest to nieodzowna pomoc, szczególnie teraz gdy zaczyna się rok szkolny. My oczywiście wyposażamy dzieci w niezbędne przybory szkolne, ale to jest kwestia czasu, gdy naszym podopiecznym zabraknie temperówek, gumek, czy długopisów. Rodzice, którzy mają dzieci w wieku szkolnym na pewno doskonale znają ten problem – mówi Beata Kowalczyk, kierownik Placówki Socjalizacyjnej Skarbek.

Zbiórka była prowadzona przez miesiąc. Inicjatorka akcji przyznaje, że zainteresowanie pomocą ze strony mieszkańców przerosło jej najśmielsze oczekiwania. Postawa pracowników poczty oraz mieszkańców Polkowic z pewnością może zainspirować do działania. Osoby zainteresowane pomocą podopiecznym z Placówki Socjalizacyjnej Skarbek powinny zgłosić się do ośrodka, aby poznać aktualne potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Proszę wpisać tutaj Twoje imię