Polkowiczanin Arkadiusz Michalski najlepszym sztangistą

0
39

Zwycięstwem polkowiczanina Arkadiusza Michalskiego, reprezentującego barwy KS Budowlanych Opole, zakończył się organizowany w POlkowicach po raz drugi indywidualny Puchar Polski mężczyzn w podnoszeniu ciężarów.

 

Arkadiusz Michalski nie zawiódł pokładanych w nim nadziei i zwyciężył pewnie, dźwigając w dwuboju w sumie 380 kg (170 w rwaniu i 210 w podrzucie). Michalski jako jedyny ze startujących zawodników przekroczył także w punktacji Sinclaira 400 punktów (408,9).

Na podium znaleźli się jeszcze Arsen Kasabijew (Tarpan Mrocza) i Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz). Reprezentujący barwy KPC Górnik Polkowice Daniel Kołecki i Bartosz Kocyło zajęli na zawodach odpowiednio 8. i 11. miejsce.

Arkadiusz Michalski szlifuje formę na najważniejsze dla każdego sportowca zawody, Igrzyska w Tokio.  Aby zdobyć medal będzie musiał i wyrwać i podrzucić więcej w dwuboju, niż wynosi należący do niego rekord Polski.

– Będę gotowy na takie dźwiganie podczas igrzysk w Tokio. Moim celem jest poprawienie tam rekordów życiowych. Jeśli mi się to uda, to będzie można walczyć o medal olimpijski. Innej drogi nie ma – powiedział po zawodach w Polkowicach Arkadiusz Michalski.

Pomost w Szkole Podstawowej nr 4 był też areną ustanawiania dwóch nowych rekordów Polski. Ich autorami byli Kacper Urban (Budowlani Opole), który w kat. 67 kg do lat 20 ustanowił nowy rekord Polski w podrzucie (150 kg) oraz Bartłomiej Adamus, który wynikiem 349 kg w dwuboju ustanowił nowy rekord Polski w dwuboju w kategorii wagowej do 102 kg wśród młodzieżowców do lat 23. Nie tylko sportowo, ale i organizacyjnie impreza stała na bardzo wysokim, profesjonalnym poziomie.

– Cieszę się, że zawody tej rangi po raz drugi zawitały do gościnnych. Gratuluję zawodnikom wspaniałego poziomu sportowego, a organizatorom dziękuję za znakomitą organizację zawodów – powiedział Łukasz Puźniecki Burmistrz Polkowic.

Indywidualny Puchar Polski Mężczyzn odbył się już po raz siódmy, a po raz drugi w Polkowicach. W 2015 r. w Polkowicach rozegrano inauguracyjny turniej o Puchar Polski. Przed rokiem turniej rozgrywany był w Gdańsku. Jego triumfatorem został Bartłomiej Adamus (Zawisza Bydgoszcz). Dwa zwycięstwa w Pucharze Polski ma wspomniany wcześniej Bartłomiej Adamus. Poza nim w zawodach zwyciężali: Bartłomiej Bonk, Tomasz Zieliński, Arkadiusz Michalski i Mateusz Skulimowski.